ستاد هدايت و اطلاع رساني

ستاد هدايت و اطلاع رساني


شروع به كار و نحوه فعاليت ستاد هدايت درمان:
از اوايل سال 1382 و از طريق ارتباط با دو خط تلفن مجهز به سيستم ضبط مكالمات و حضور فعال پزشكان و كارشناسان معاونت درمان دانشگاه و تحت نظر سرپرستان آنكال ستاد هدايت كه از مسئولين و مديران گروههاي مختلف دانشگاه مي باشند ، فعاليت ستاد هدايت درمان به صورت
شبانه روزي آغاز شده است .

اهم وظايف و فعاليتهاي جاري ستاد هدايت درمان دانشگاه:

1. نظارت مستمربر فعاليت و عملكرد اعزام بيماران اورژانس در مراكز درماني سطح استان خراسان ( دولتي ، خصوصي ) بطور شبانه روزي و در اسرع وقت .

2. هماهنگي و اخذ پذيرش در اعزام بيماران اورژانس اين مراكز علاوه بر اين بيماران نيازمند از استانهاي مجاور ( خراسان هاي رضوي ، زاهدان ، ... )

3. پيگيري موارد عدم پذيرش بيماران اورژانس واطلاع وارتباط با مسئولين محترم دانشگاه در جهت رفع مشكلات موجود و پذيرش بيماران .

4. هماهنگي ورفع مشكل پذيرش بيماران غير طرف قرارداد بيمه از جمله بيمه كميته امداد .

5. ثبت مشخصات و شرح حال تمامي بيماران اورژانس متقاضي پذيرش در فرمها ي طراحي شده در ستاد هدايت ،

6. جمع آوري ، ارائه آمار ، جداول و اطلاعات كليدي در ارتباط با مشكلات و معضلات درماني در سطح استان بخصوص موارد اورژانس بصورت "up to date " به طوري كه در هر لحظه وضعيت فعاليت مراكز درماني سطح استان مشخص و گويا مي باشد .

7. آمادگي دخالت مستقيم و سريع در هماهنگي و ارائه خدمت در حوادث و بحرانها از جمله زلزله ، انفجار ، حوادث ترافيكي ، سوانح هوايي و.....

8. بازديدهاي مستمراز مراكز درماني (خصوصي و دولتي ) و اطلاع از وضعيت تخت هاي ويژه بيمارستان ها كه با توجه به امكانات و وضعيت موجود برنامه ريزي مي شود .

9. رسيدگي سريع تلفني به شكاياتو معضلات پيش آمده در مراكز درماني سطح استان در اسرع وقت و بدون نياز به بروكراسي اداري بطوريكه نياز بيمار اورژانسي در اسرع وقت تامين و رسيدگي اداري متعاقبا پيگيري مي گردد .

10. هماهنگي وارتباط با سايرارگانها درجهت تسريع خدمت رساني به بيماران اورژانس ( از جمله واحد پيوند اعضاء ، اورژانس 115 ، سازمانانتقال خون ، پليس راه و ... ) و بصورت موردي در ارتباط با بيماران در معرض خطر كه فوريت عمل را طلب مي نمايد .

11. دريافت آمار و اطلاع از وضعيت تخت هاي ويژه بيمارستان ها در هر شيفت كاري.

اميد است بامساعدت مسئولين مختلف دانشگاه و رؤساي مراكزدرماني سطح استان ، شاهد افزايش سطح سلامت جامعه باشيم

دريافت اسلايد


تاریخ به روز رسانی:
1394/03/09
تعداد بازدید:
2832
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
كليه حقوق اين وب سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني بيرجند مي باشد.
Powered by DorsaPortal