جلسه بزرگداشت هفته کتاب، کتابخوانی و روز کتابدار با حضور رئیس دانشگاه برگزار شد.

به گزارش مدیر اطلاع رسانی پزشکی و منابع علمی دانشگاه، به مناسبت بزرگداشت بیست و نهمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران و روز کتابدار، جلسه ای با حضور دکتر دهقانی فیروزآبادی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند، معاون تحقیقات و فناوری، رئیس دفتر ریاست، معاون نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه، مدیر اطلاع رسانی پزشکی و منابع علمی، رئیس کتابخانه مرکزی و کتابداران و کارکنان کتابخانه مرکزی و مرکز خدمات اطلاع رسانی، کتابخانه های بیمارستانی و دانشکده ای، اداره علم سنجی، ترجمان دانش، انتشارات علمی و مجلات دانشگاه، یکشنبه 24 آبان ماه 1400 از ساعت 12 الی 13:30 در سالن کنفرانس مرکز خدمات اطلاع رسانی دانشگاه برگزار گردید.

 

دکتر بیدختی، مدیر اطلاع رسانی پزشکی و منابع علمی دانشگاه ضمن گرامیداشت هفته کتاب و روز کتابدار به اختصار گزارشی از اقدامات حوزه تحت مدیریت خویش ارائه کرد. محدودیت ها و فرصتهایی که در پاندمی کوید 19 برای حوزه اطلاع رسانی پزشکی و کتابخانه ها ایجاد شده، از جمله ارائه خدمات غیر حضوری و برگزاری وبینارهای آموزشی بخش عمده ای از فعالیتهای کتابداران را در دوران شیوع ویروس کرونا به خود اختصاص داده است. ایشان در ادامه مشکلات بودجه ای در تامین منابع کتابخانه ای، اختلال در دسترسی به پایگاه های اطلاعات بالینی و مشکلات نیروی انسانی دفاتر مجلات علمی دانشگاه را مطرح  و در انتها ضمن تشکر از حمایت های ارزشمند ریاست و معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه، از زحمات کتابداران و کارکنان حوزه مدیریت اطلاع رسانی پزشکی و منابع علمی تشکر و قدردانی کرد.

 

دکتر کاظمی، معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه نیز ضمن تبریک فرارسیدن هفته کتاب و روز کتابدار به کتابداران دانشگاه، اعلام کرد دانشگاه علوم پزشکی بیرجند در ارزشیابی فعالیتهای تحقیقات و فناوری دانشگاه های علوم پزشکی کشور در سال 1399 بین 25 دانشگاه تیپ دو، رتبه 11 را کسب کرده و حوزه مدیریت اطلاع رسانی پزشکی و منابع علمی دانشگاه موفق به کسب رتبه یک در دانشگاه های تیپ دو شده است. ایشان با تأیید مشکلات موجود به موضوع کمبود نیروی انسانی متخصص در قسمت های مختلف حوزه معاونت تحقیقات و فناوری بخصوص در کتابخانه ها و دفاتر مجلات پرداختند و در این خصوص، از ریاست دانشگاه راهنمایی و دستور پیگیری درخواست کردند.

 

دکتر دهقانی فیروزآبادی، رئیس دانشگاه در آغاز سخن، به بیان خاطرات خود در کتابخانه دانشگاه دردوران دانشجویی پرداختند و یاد و خاطره کتابداران بازنشسته و نیز کارکنان فقید کتابخانه را گرامی داشتند و از زحمات کلیه کتابداران و کارکنان کتابخانه های دانشگاه در همه سال ها تشکر و قدردانی کردند. دکتر دهقانی از برنامه ها و فعالیت های منظم و هدفمند حوزه مدیریت اطلاع رسانی پزشکی و کتابخانه مرکزی دانشگاه اعلام رضایت کردند  و فعالیت های درست و منظم این حوزه را ادامه دار و موفق دانستند. در ادامه با اشاره به تأکید حوزه پژوهش و آموزش دانشگاه بر آموزش دانشجویان به خصوص دانشجویان تحصیلات تکمیلی، خواستار اولویت در تأمین نیازهای پژوهشی و آموزشی این گروه از جامعه دانشگاهی شدند. همچنین ریاست دانشگاه ضمن موافقت با تأمین اعتبارات مورد نیاز برای تهیه منابع کتابخانه ای، پیشنهاداتی را ارائه دادند.

 

حجت الاسلام عبادی، معاون نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه به جایگاه کتاب در رشد و شکوفایی فردی و نقش آن در توسعه اجتماعی و فرهنگی کشور پرداختند و از کلیه کتابداران، کارکنان کتابخانه ها، کتاب دوستان و فعالان حوزه کتاب و کتابخوانی تشکر و قدردانی نمودند.

 

جلسه روز کتابدار با اهدای شاخه گل به کارکنان حاضر در جلسه و عکس یادگاری پایان یافت. 

 

دکتر بیدختی، مدیر اطلاع رسانی پزشکی و دکتر صادقی، رئیس کتابخانه مرکزی دانشگاه به نمایندگی از معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه در کتابخانه های بیمارستان های رازی، ولیعصر(عج) و امام رضا (ع) حضور یافتند و با اهدای گل به کتابداران بیمارستانی از زحمات مضاعف ایشان در خدمات رسانی به مدافعان سلامت در خط مقدم مبارزه با کرونا تقدیر و تشکر کردند.


 

 
 
  
 
 
 
  
 
 
 
 
منبع:
مدیریت اطلاع رسانی پزشکی و منابع علمی
تعداد بازدید:
1193
تاریخ:
1400/08/25
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
كليه حقوق اين وب سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني بيرجند مي باشد.
Powered by DorsaPortal