هشدار در خصوص تخليه تلفني
     
  هشدار در خصوص تخليه تلفني
 
  
 
   
  

«هشدار در خصوص تخليه تلفني و كلاه برداري »

 قابل توجه همكاران محترم:

-         در صورتي كه افرادي تماس گرفته و خود را مقام مسئول از وزارت ، دانشگاه ، استانداري و ... معرفي نموده و درخواست اطلاعاتي عم از شماره تلفن هاي غير عمومي نظير تلفن و فاكس قسمت هاي اداري بيمارستان ، شماره همراه يا منزل پزشكان ، پرسنل بيمارستان و اطلاعاتي مربوط به مسئولين بيمارستان ، پرسنل كشيك و بيماران بستري را داشته باشند، از ارائه اطلاعات مورد درخواست اكيدا خودداري نموده و مراتب را در اسرع وقت در وقت اداري به حراست بيمارستان و در وقت غير اداري به سوپروايزر كشيك اطلاع دهيد.

-         لازم به ذكر است يكي از شگردهاي اين افراد براي بدست آوردن اطلاعات مورد نظر ، برخورد از موضع بالا ، تهديد و بهره برداري از نقاط ضعف احتمالي شماست.

-         شايع ترين ترفند كلاهبرداران اين است كه با افراد تماس گرفته و اعلام مي دارند ، فرد در مسابقه اي برنده شده يا به دليل خوش حسابي در پرداخت قبوض تلفن و ... مشمول دريافت هديه يا كمك هزينه سفر به اماكن مقدس و ... قرار گرفته و لازم است جهت دريافت آن به خود پرداز مراجعه نمايد.

-         ترفند شايع كلاهبرداران در مورد كارمندان دولت اين است كه فرد تماس گيرنده خود را از مسئولين امور مالي دانشگاه يا بيمارستان معرفي كرده و اعلام مي دارد اشتباها پولي به حساب شما واريز گرديده و لازم است فورا با مراجعه به خود پرداز ، نسبت به برگشت پول اقدام نماييد و گرنه حساب شما مسدود خواهد شد.

-         لذا براي پيشگيري از افتادن در دام كلاه برداران ، توجه به هشدارهاي زير ضروري مي باشد.

  •  هيچگاه براي واريز وجه به حسابتان ، لازم نيست رمز كارت شما را كسي داشته باشد
  • در صورتي كه بر اثر غفلت، رمز كارت خود(خصوصا رمز دوم) را در اختيار كسي قرارداديد، بلافاصله نسبت به تغيير آن اقدام نماييد.
  • هيچ وقت با درخواست تلفني يا پيامكي نبايد پولي را برگشت دهيد.
  • در صورتي كه فرد تماس گيرنده خود را از مسئولين مالي معرفي كرد به هيچ عنوان به درخواست وي ترتيب اثر نداده و موضوع را در وقت اداري از واحد امور مالي بيمارستان استعلام نماييد.
  • به طور معمول اين گونه اقدامات در زمان واريز حقوق و ساير دريافتي ها و در ايام پايان سال بيشتر مشاهده مي شود.

حراست شبكه بهداشت و درمان شهرستان فردوس

 
تاریخ به روز رسانی:
1398/02/10
تعداد بازدید:
71
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
كليه حقوق اين وب سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني بيرجند مي باشد.
Powered by DorsaPortal