افزایش تعداد مراکز تجمعی واکسیناسیون کرونا مرکز بهداشت شهرستان بیرجند از دو مرکز به پنج مرکز

به گزارش روابط عمومی مرکز بهداشت شهرستان بیرجند؛ تعداد مراکز تجمیعی واکسیناسیون کرونا مرکز بهداشت شهرستان بیرجند از دو مرکز به پنج مرکز افزایش یافت.

دکتر امیر مهدی زنگویی مطلق ریاست مرکز بهداشت بیرجند در رابطه با افزایش تعداد مراکز تجمیعی واکسیناسیون کرونا در شهر بیرجند گفت:  با توجه به سویه جدید کرونا "اومیکرون" و همچنین امکان انجام واکسیناسیون نوبت سوم کرونا برای گروه های سنی بالای 18 سال، به جهت جلوگیری از تجمع همشهریان در مراکز واکسیناسیون تجمیعی کرونا و تکریم ارباب رجوع، از روز شنبه 4 دی ماه سه مرکز تجمیعی واکسیناسیون کرونا به تعداد مراکز واکسیناسیون تجمیعی کرونا مرکز بهداشت شهرستان بیرجند افزوده شد.

 
 
 

وی با اشاره به اهمیت انجام هرچه سریعتر واکسیناسیون نوبت اول، دوم و سوم کرونا برای گروه های سنی مختلف افزود: تزریق دُز سوم واکسن کرونا پس از حداقل سه ماه از دریافت دُز دوم، برای ایمنی ماندگار تر، ضروری می باشد.

ریاست مرکز بهداشت شهرستان بیرجند با اعلام انجام واکسیناسیون دُز سوم کرونا برای افراد بالای 18 سال گفت: به دنبال اجرای طرح تزریق دز سوم واکسن کرونا به سالمندان بالای 60 سال و افراد با بیماری‌های خاص، با توجه به مصوبه اخیر کمیته علمی کشوری ستاد مقابله با کرونا ، در حال حاضر امکان انجام واکسیناسیون در مراکز تجمیعی واکسین کرونا در سراسر کشور مهیا می باشد .

دکتر زنگویی مطلق در ادامه با بیان اینکه افرادی که دز سوم واکسن را دریافت کرده‌اند، در مقایسه با افرادی که از دز دوم واکسن‌شان حداقل پنج ماه گذشته است، 93 درصد کمتر در خطر بستری شدن در اثر ابتلاء به کووید- 19 می باشند افزود: خطر مرگ و شدت بیماری ناشی از ویروس کرونا در افرادی که دُز سوم را دریافت نموده اند به‌ترتیب 81و 92 درصد کمتر می باشد.

دکتر زنگویی مطلق در رابطه با نوع واکسن دُز سوم گفت: افرادی که در نوبت دوم سینوفارم یا برکت یا بهارات دریافت نموده اند، می توانند در نوبت سوم ترجیحا واکسن مشابه نوبت قبلی یا آسترازنکا یا پاستوکوک پلاس دریافت نمایند

همچنین افرادی که در نوبت دوم اسپوتنیک دریافت نموده اند، می توانند در نوبت سوم واکسن آسترازنکا یا پاستوکوک پلاس دریافت نمایند

و در مواردی که نوبت دوم آسترازنکا بوده تزریق نوبت سوم آسترازنکا یا پاستوکوک پلاس انجام می پذیرد.

 
 
منبع:
وبدا-روابط عمومی دانشگاه
تعداد بازدید:
3335
تاریخ:
1400/10/04
امتیازدهی
میانگین امتیازها:3 تعداد کل امتیازها:17
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
كليه حقوق اين وب سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني بيرجند مي باشد.
Powered by DorsaPortal