اهدا 144 قلم تجهیزات پزشکی به دانشگاه علوم پزشکی بیرجند

به گزارش روابط عمومی دانشگاه؛ در هفتاد و چهارمین جلسه ستاد دانشگاهی پیشگیری و کنترل کرونا ویروس که ظهر امروز سه شنبه 1400/08/18 در سالن همایش های دکتر فروزانفر دانشگاه برگزار شد، بانک قرض الحسنه مهر ایران 144 قلم تجهیزات پزشکی به دانشگاه علوم پزشکی بیرجند اهدا نمود.

دکتر دهقانی رئیس دانشگاه در این مراسم گفت:شیوع بیماری کرونا اتفاقی بود  که تمام دنیا را تحت تاثیر خود قرار داد و کشور ما هم مستثنی نبود و درگیر این بیماری شد. در این مدت که پیک های متعددی را پشت سر گذاشتیم حوادث و اتفاقات متعددی رقم خورد که در راس آن ایثارگری عده ای بود که با نثار جانشان تلاش کردند تا از مردم عزیز مراقبت کنند که در تاریخ کشور مانند دفاع مقدس ماندگار خواهد شد.

 

رئیس دانشگاه در ادامه افزود: در این مدت عده ای جان خود را فدا کردند و عده زیادی مبتلا شدند و آسیب های روحی و روانی فراوانی به پرسنل حوزه سلامت وارد شد. قطعا در کنار مدافعان سلامت در استان تمام کسانی که دلشان برای ایران میتپد، در کنار مدافعان سلامت قرار گرفتند تمام ارکان کشور درگیر این بیماری شدند و در سطح استان همه ی دستگاه های اجرایی به یاری مدافعان سلامت آمدند .

 

وی بیان داشت: روند افزایشی مبتلایان به بیماری کرونا در استان شروع شده که در صورت تداوم شاهد پیک ششم در استان خواهیم بود. 3 شهرستان بیرجند، قاین و نهبندان وضعیت قرمز رنگ (خیلی پر خطر) ، شهرستان های طبس و بشرویه نارنجی (پر خطر) و سایر شهرستان های استان وضعیت زرد رنگ (متوسط خطر) را دارند. فصل برداشت محصول در استان است که زمینه ای برای تجمعات و عدم رعایت پروتکل های بهداشتی است و همچنین استان ما جزو استان های سالمند است. در گزارشی که دکتر جان بابایی معاون درمان وزارت بهداشت ارائه کردند استان خراسان جنوبی در زمینه عدم مراجعه دیرهنگام مبتلایان به پزشک اولین استان است که این موضوع زمینه آسیب پذیری بیشتری را فراهم کرده است.

دکتر دهقانی خاطر نشان کرد:امروز در خدمت بانک قرض الحسنه مهر ایران هستیم که برای دومین بار در جهت اهدای تجهیزات مورد نیاز بیمارستان ها قدم خیری برداشتند که جای تقدیر و تشکر دارد. قطعا این قدم های خیر حوزه سلامت را کمک می کند تا بتواند در جهت ارائه خدمات بیشتر به مردم تلاش کند.

 

در ادامه دکتر وحید مراد نژاد مدیر شعب بانک قرض الحسنه مهر ایران گفت: باعث افتخار من و همکارانم بود که برای بار دوم در جمع کسانی باشم که مردم بعد از خدا امیدشان به این قشر است. سختی که این مدت به کادر بهداشت و درمان وارد شده قابل اندازه گیری نیست.

 مدیر شعب بانک قرض الحسنه مهر ایران  در ادامه بیان داشت: بانک قرض الحسنه مهر ایران در مرحله اول 162 قلم و در مرحله دوم 144 قلم تجهیزات پزشکی به دانشگاه هدیه کرده تا بتواند کمکی در جهت پیشگیری و درمان این بیماری باشد. امیدواریم با عنایات پرودگار متعال از این شرایط سخت بیماری گذر کنیم.
جهت مشاهده خبر در وبدا وزارت بهداشت اینجا کلیک نمائید.

 

 
منبع:
وبدا-روابط عمومی دانشگاه
تعداد بازدید:
844
تاریخ:
1400/08/18
امتیازدهی
میانگین امتیازها:5 تعداد کل امتیازها:2
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
كليه حقوق اين وب سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني بيرجند مي باشد.
Powered by DorsaPortal