خرید خوابگاه برای اسکان دانشجویان متاهل در راستای حمایت از جوانی جمعیت
سرپرست دانشگاه با اشاره به کمبود ظرفیت خوابگاه متاهلی دانشگاه و افزایش متقاضیان اسکان در این خوابگاه گفت: این مسئله یکی از دغدغه های دانشگاه طی ماه های اخیر بوده بنابراین توسعه خوابگاه متاهلی به عنوان یکی از اولویت های مهم دانشگاه در دستور کار قرار گرفت.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه، دکتر سید محمد موسوی میرزائی با تاکید بر اینکه خوابگاه فعلی متاهلین با 26 سوئیت جوابگوی ظرفیت اسکان دانشجویان متاهل نیست افزود: در راستای اجرای قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت، مجموعه دانشگاه تلاش می کند بستر و شرایط اسکان مناسب دانشجویان متاهل را فراهم نماید، خوشبختانه پیگیرها برای خرید خوابگاه انجام گرفت که به لطف خداوند خوابگاهی را با زیربنای 5476 متر مربع در 4 طبقه خریداری کردیم.
وی با اعلام اینکه خوابگاه خریداری شده با ظرفیت 141 اتاق قابلیت تبدیل به 60 سوئیت متاهلی را دارد. خاطرنشان کرد: امیدواریم بتوانیم با تامین اعتبارات مورد نیاز بهینه سازی لازم، در حداقل زمان ممکن صورت پذیرفته و در اختیار زوج های دانشجو قرار گیرد
سرپرست دانشگاه همچنین عنوان کرد: برای خرید این خوابگاه 250 میلیارد ریال هزینه شده است که 200میلیارد ریال از محل تسهیلات بانک رفاه و 50 میلیارد ریال نیز از محل صندوق رفاه دانشجویی وزارت بهداشت و همچنین اعتبارات در اختیار دانشگاه تامین شده است.
دکتر موسوی میرزائی با تاکید بر اینکه توسعه خوابگاه های متاهلی می تواند انگیزه خوبی برای ازدواج دانشجویان باشد تصریح کرد: هنگامی دانشجویان از تامین نیازهای اولیه زندگی دانشجویی برخوارد شوند، برای تشکیل خانواده و فرزندآوری در کنار تحصیل و علم آموزی بیشتر ترغیب خواهند شد.
وی افزود: تأمین خوابگاه برای دانشجویان، موجب دلگرمی و آرامش زوج های جوان، شادابی و تعالی جمعیت می‌شود و از ضروری‌ترین مسائلی است که باید سایر نهادها متولی و خیرین محترم به آن ورود کنند.
گفتنی است در جلسه ای که صبح امروز در اتاق شورا ریاست دانشگاه برگزار شد، خیرنیک اندیش خانم سرمدی مالک خوابگاه در راستای اجرای سیاست های ابلاغی قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت مبلع 20 میلیارد ریال جهت تجهیز خوابگاه کمک کرد.
 
 
منبع:
وبدا-روابط عمومی دانشگاه
تعداد بازدید:
805
تاریخ:
1401/04/01
امتیازدهی
میانگین امتیازها:3 تعداد کل امتیازها:8
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
كليه حقوق اين وب سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني بيرجند مي باشد.
سس
Powered by DorsaPortal