دکتر کیانی: اقبال عمومی از تزریق نوبت سوم واکسیناسیون کرونا پایین است/تاکید بر افزایش سواد سلامت جامعه
رئیس شورای کلان منطقه 9 آمایشی کشور در نشست روسای قطب شمال شرق کشور که به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند برگزار شد؛ با گرامیداشت یاد و خاطره همه شهیدان به ویژه شهدای مدافع سلامت گفت: امروز اگر در کنترل کرونا  و کاهش مرگ و میر ناشی از این بیماری موفقیتی حاصل شده است،مدیون خدمات جانانه و خالصانه مدافعان، ایثارگران و شهدای سلامت است و این خدمتی ارزشمند می باشد که نظام سلامت در دولت سیزدهم به مردم هدیه داده است.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه، دکتر محمدعلی کیانی با اعلام اینکه کلان منطقه 9 شامل هفت دانشگاه و دو دانشکده علوم پزشکی است، اشاره ای گذرا به مصوبات سه نشست قبلی اجلاس روسا داشت و افزود:ممکن است شرایط فعلی کرونا پایدار نباشد، در حالی که ما در پیک ششم قرار داریم، بسیاری از کشورهای اروپایی هنوز در پیک چهارم قرار دارند.
وی با بیان اینکه نباید کرونا را فراموش شده فرض کرد و باید از تجاربی که در موج های مختلف کرونا به دست آوردیم، استفاده و با طرح مسائل پیرامون این بیماری، برای آینده برنامه ریزی کرد. خاطرنشان کرد: متاسفانه درصد تزریق نوبت سوم واکسن کرونا در استان خراسان رضوی پایین است
رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد با تاکید بر اینکه اقبال عمومی از تزریق نوبت سوم واکسیناسیون کرونا پایین است و این مسئله باید مورد توجه قرار گیرد. گفت: اگر در آینده وارد موج جدیدی از بیماری کرونا شویم، قطعاً عملکرد و اثربخشی واکسیناسیون فردی برای افرادی که بیش از 6 ماه از تزریق واکسن آنان گذشته باشد، قابل قبول نخواهد بود
دکتر کیانی با اشاره به اهمیت آگاهی و اقناع مردم برای استقبال از واکسیناسیون تصریح کرد: باید برای افزایش سواد سلامت جامعه برنامه ریزی شود.
وی در ادامه با اعلام انتصابات جدید در دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی شمال شرق کشور، به مسئولین جدید تبریک و برای روسای پیشین این مراکزعلوم پزشکی، خدمات بهداشتی درمانی آرزوی موفقیت کرد.
برای مشاهده خبر در سایت وبدا وزارت بهداشت اینجا کلیک کنید.
منبع:
وبدا-روابط عمومی دانشگاه
تعداد بازدید:
276
تاریخ:
1401/02/22
امتیازدهی
میانگین امتیازها:4 تعداد کل امتیازها:1
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
كليه حقوق اين وب سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني بيرجند مي باشد.
سس
Powered by DorsaPortal