تامین چهار دستگاه سی تی اسکن پیشرفته از ابتدای سال جاری جهت بیمارستانهای استان خراسان جنوبی
به گزارش روابط عمومی معاونت درمان دکتر امین ا... گلرو از تامین چهار دستگاه سی تی اسکن پیشرفته برای بیمارستانهای استان خبر داد و گفت: از ابتدای سال جاری با وجود تحریم های ظالمانه غرب و همچنین محدودیت های کار در ایام شیوع کرونا تامین چهار دستگاه سی تی اسکن پیشرفته برای بیمارستانهای استان خراسان جنوبی در دستور کار اداره تجهیزات پزشکی معاونت درمان دانشگاه قرار گرفته که از این چهار دستگاه تاکنون سه دستگاه به شهرستانهای فردوس، نهبندان و طبس تحویل شده است و دستگاه بعدی به محض تحویل توسط هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران به بیمارستان ولیعصر(عج) تحویل خواهد شد.
 
 

رئیس اداره تجهیزات پزشکی دانشگاه افزود: دستگاه سی تی اسکن یک دستگاه مهم و حیاتی در تشخیص بیماران کرونا می باشد که دستگاههای تحویل شده به شهرستانهای فردوس، نهبندان و طبس می توانند به کمک تصویر برداری رزولوشن بالا از ریه در تشخیص سریع بیماران کمک شایانی بنماید.

وی در ادامه در خصوص ارزش ریالی دستگاه های تحویل شده به شهرستانهای خراسان جنوبی بیان داشت: مجموع ارزش ریالی دستگاههای تحویل شده به شهرستانهای فوق در بازار آزاد 85 میلیارد ریال می باشد که با پیگیری های مکرر صورت گرفته از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و همچنین هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران، دستگاه شهرستان طبس بصورت کاملا رایگان و دستگاههای تحویل شده به بیمارستانهای فردوس و نهبندان از طریق ارز دولتی(هر دستگاه یک میلیارد تومان) خریداری شده و به این شهرستانها تحویل شده است. همچنین با پیگیری های صورت گرفته در خصوص دستگاه جدید بیمارستان ولیعصر(عج) نیز این دستگاه به صورت کاملا رایگان در آینده نزدیک تحویل بیمارستان خواهد گردید.

امین ا... گلرو در پایان خاطر نشان کرد: بروز رسانی دستگاه سی تی اسکن قدیمی بیمارستان ولیعصر(عج) در اسفند ماه سال گذشته انجام شده است و قرار داد بروز رسانی دستگاه بیمارستان امام رضا(ع) نیز با هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران منعقد گردیده است که ان شاءالله با پیش بینی های بموقع صورت گرفته در تامین دستگاههای سی تی اسکن استان خراسان جنوبی از جهت تشخیص مبتنی بر تصویر برداری بیماران کرونا هیچگونه مشکلی نخواهیم داشت و خدمات رسانی به مردم عزیز بصورت مداوم ادامه خواهد یافت.

 
منبع:
وبدا-روابط عمومی دانشگاه
تعداد بازدید:
2844
تاریخ:
1399/05/12
امتیازدهی
میانگین امتیازها:4 تعداد کل امتیازها:5
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی بیرجند می باشد.      آخرین بروزرسانی:1399/06/24
Powered by DorsaPortal