دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی بیرجند
۱۴۰۱ دوشنبه ۱۷ مرداد
آغاز ارزیابی اعتبار بخشی دوره پنجم بیمارستان های استان
دوره پنجم ارزیابی برنامه اعتبار بخشی بیمارستان های تابعه دانشگاه علوم پزشکی در استان با حضور ارزیابان وزارت بهداشت آغاز شد.
به گزارش روابط عمومی معاونت درمان دانشگاه، سرپرست مدیریت نظارت و اعتبار بخشی امور درمان دانشگاه با اعلام این خبر گفت: با عنایت به ابلاغ دستورالعمل ارزیابی بیمارستان های دانشگاه علوم پزشکی بیرجند(دوره پنجم)، در هفته آخر خرداد ماه 1401 از سوی مدیریت مرکز نظارت و اعتبار بخشی امور درمان وزارت بهداشت ، ارزیابی اعتبار بخشی جامع بیمارستان های حضرت ولیعصر(عج) بیرجند، بیمارستان حضرت ابوالفضل (میلاد) تامین اجتماعی توسط ارزیابان اعزامی از سوی وزارت متبوع از دانشگاه های علوم پزشکی ( مشهد،اصفهان و سمنان) آغاز شد و این بازدید ها با همراهی ارزیابان وزارت، ارزیابان بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند و نمایندگان بیمه های پایه استان انجام خواهد شد.
دکتر سعید شوکتی فرد با بیان اینکه سلامت یکی از مهم ترین نیاز ها و اساسی ترین حقوق مردم و همچنین از اولویت های اصلی به رسمیت شناخته شده است افزود: نظر به اهمیت نظام سلامت در هر جامعه ، بررسی و اعتبار بخشی خدمات بهداشتی درمانی از نظر کیفیت ارائه خدمت ، روش و فرایند کار ، تجهیزات و.... از اهمیت ویژه ای برخوردار است.
وی تصریح کرد: اعتبار بخشی به عنوان یکی از معتبرترین و شناخته شده ترین روش های ارزیابی نظام مند مبتنی بر کیفیت و ایمنی مراکز ارائه دهنده خدمات سلامت در راستای دستیابی به اهداف متعالی خود و در نهایت تعیین درجه اعتبار هر مرکز، نیازمند به ارزیابی صحیح و با کیفیت است.
دکتر شوکتی فرد خاطرنشان کرد: سایر بیمارستان ها در استان هم با توجه به اعتبار گواهینامه اعتبار بخشی به ترتیب تا پایان سال1401 مورد ارزیابی قرار خواهند گرفت
 
 
 
 
منبع:
وبدا-روابط عمومی دانشگاه
تعداد بازدید:
1062
تاریخ:
1401/03/29
Powered by DorsaPortal