دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی بیرجند
۱۴۰۰ يکشنبه ۱۴ آذر
در بازدید از بیمارستان امام علی(ع) سرایان
وزیر بهداشت: آموزش عالی در خراسان جنوبی باید تقویت شود
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: با توجه به وجود جوانان با استعداد در خراسان جنوبی این استان باید در حوزه آموزش عالی تقویت شود.
بنا به گزارش روابط عمومی دانشگاه، دکترسیدحسن قاضی زاده هاشمی روز پنجشنبه در بازدید از بیمارستان امام علی (ع) شهر سرایان از رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند خواست هرچه زودتر رشته بهداشت کار دهان و دندان در استان راه اندازی شود.
 وی اضافه کرد: مشکلات دهان و دندان مردم این منطقه خیلی زیاد است بیمه ها هم متاسفانه در این زمینه حمایتی نمی کنند شاید با راه اندازی رشته دهان و دندان از این مسیر بتوانیم هزینه ها را به حداقل رسانده و میزان دسترسی را افزایش دهیم.
دکتر هاشمی ادامه داد: انتظار دارم تا سفری بعدی که به خراسان جنوبی داشته باشم رشته بهداشتیار دهان و دندان در هر کجا و یکی از شهرستان های این استان راه اندازی شده باشد.
وی بیان کرد: در وهله نخست یکی از برنامه های ما در استان راه اندازی بیمارستان های فردوس و بشرویه است که احتمال زیاد بیشتر از سه یا چهار ماه آینده به بهره برداری برسد.
دکتر هاشمی به کمبود تخت و تجهیزات در بیمارستان شهر سرایان اشاره کرد و یادآور شد: بیمارستان های شهرهای مجاور از جمله شهر آیسک نیز با مشکل کمبود تخت و تجهیزات مواجه است و با وجود اینکه خواسته های مردم زیاد نبود لذا بخشی از کمبودها توسط آقای دکتر قائمی رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند مدیری عالم، سخت کوش و از بهترین جراحان مغز منطقه و کشور اجابت کنند و بخشی نیز توسط ما تامین شود.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی افزود: در خصوص کمبودهایتان باید واقع بین باشید البته دولت مشکلاتی دارد که شما هم بی اطلاع نیستید و اداره امور اجرایی کشور بسیار سخت است.
دکترقاضی زاده هاشمی ادامه داد: دولت در آغاز کارش مشکلات زیادی داشت همچنین در ادامه با وجود تحریم ها، فروش نفت و کاهش قیمت آن شرایطی در منطقه  ایجاد شد که کشورهایی مانند کویت، قطر، عراق و عربستان مجبور به استقراض از خارجی ها شدند و مشکلاتی برای آنها به وجود آمد.
وی اظهار کرد: دولت توانست به لطف خداوند و با حضور برخی از وزرا که همه چند دوره تجربه وزارت، وکالت و مدیریت داشته و همه عصاره تجربه کشور هستند در دوره های گذشته کشور را اداره کنند و تورم را کاهش دهند.
وزیر بهداشت افزود: وقتی تورم کاهش پیدا می کند معنی آن ارزان شدن اجناس نیست اگر قرار بود تورم با همان زمانی که دکتر روحانی دولت را تحویل گرفت ادامه پیدا کند الان بسیاری از اجناس چند برابر گران می شد.
وی آخرین رقم اعلام شده تورم را حدود 9 درصد ذکر کرد و یادآور شد: این رقم در طول چند دهه گذشته سابقه نداشته است و رشد اقتصادی کشور که منهای شش درصد بود الان به بعلاوه چهار درصد افزایش یافته است که همه به لطف خدا، کمک های مردم، حمایت های مقام معظم رهبری، مجلس و همکاری قوا محقق شد.
دکتر هاشمی بیان کرد: دعا کنید دولت و حکومت بتواند در راستای تحقق آرمان های شهدا و آرزوهایی که داشتند در راستای پیشرفت کشور، آسایش مردم، حاکم شدن اخلاق، زندگی بدون دورغ و تهمت و بدون دست درازی به اموال بین المال گام بردارد.
وی اضافه کرد: بخشی از راه را رفتیم امید است به لطف رحمت خدا همه آنها در ادامه مسیر جمهوری اسلامی محقق شود و در یک کلام همه اینها آرزوهایی بود که امام بزرگوار زمانیکه جمهوری اسلامی را بنیان گذاشت چیزی جز این آرزو نداشت.
 
منبع:
وبدا-روابط عمومی دانشگاه
تعداد بازدید:
1171
تاریخ:
1395/06/04
Powered by DorsaPortal