دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی بیرجند
۱۴۰۰ يکشنبه ۱۴ آذر
دیدار دکتر هاشمی با نماینده ولی فقیه در استان خراسان جنوبی
حجه الاسلام سیدعلیرضاعبادی خطاب به وزیر بهداشت: شما کار خود را انجام دهید
بنا به گزارش روابط عمومی دانشگاه، وزیر بهداشت در دومین روز از سفر خود به استان خراسان جنوبی،صبح امروز پنجشنبه 95/06/03 ابتدا به دیدار حضرت حجه الاسلام سید علیرضا عبادی نماینده ولی فقیه در استان خراسان جنوبی رفت  که در این دیدار حجه الاسلام سید علیرضا عبادی خطاب به وزیر بهداشت گفت: شما کار خود را انجام دهید.
نماینده ولی فقیه در استان خراسان جنوبی در ابتدا دیدار با وزیر بهداشت، اشاره ای به انتخاب دکتر قائمی به عنوان رئیس دانشگاه داشت و گفت: انتخاب دکتر قائمی، حسن انتخاب و دلسوزانه بوده و ایشان تعهد دینی دارند.
حجه الاسلام سیدعلیرضا عبادی اضافه کرد: فاصله ها و کمبودهایی در حوزه سلامت وجود دارد که باید مرتفع شود
وی با بیان اینکه انسان از نظر جسم در سه حالت از 6 حالت قرار دارد خاطرنشان کرد: انسان در 6 حالت خواب یا بیدار، سالم یا مریض و زنده یا مرده قرار دارد.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه روحی که شک دارد مریض است گفت: زندگی روح به علم است و مرگ روح جهل است و روح سالم روحی است که یقین دارد.
حجت‌الاسلام و المسلمین عبادی افزود: بی‌تفاوتی و غفلت برای روح، خواب است و تذکر و توجه علامت بیداری است.
وی  با اشاره به بیماری های جسمی گفت: در مورد بیماری‌ها و مرض‌های جسمی که مطرح می‌شود در عین حال که  ارائه خدمات برای آن‌ها ضروری است اما مشاهده می‌کنید که عملا برای مشکلات بشر کارساز نیست چراکه مرض اصلی انسان را گرفته و آن تشخیص حق و باطل است.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه تشخیص حق و باطل باید بر اساس یقین باشد گفت: بیماری‌هایی که مطرح است زائده خود ما است چراکه روح مریض است.
حجت‌الاسلام و المسلمین عبادی با بیان اینکه سازمان ملل بر اساس تفکر اومانیسمی هیچ یقین مطلقی را قبول ندارد، ادامه داد: مشکلات بشر امراضی مانند سل و سرطان نیست و بیماری هایی که موجب تلفات می شود بیماری های روحی بشر است
وی با اظهار اینکه گناه کردن ویروس و میکروب می‌اندازد، اما جنگ‌های بین‌المللی چه ویروسی بر مردم عارض شد تصریح کرد: آن میکروب این است که بشر در حق و باطل دچار تردید است و هرگز درست نخواهد شد.
حجت‌الاسلام و المسلمین عبادی اضافه کرد: این بیماری‌ها بر اساس تفکر و اصل لذت است.
نماینده ولی فقیه در استان با بیان اینکه بشر انواع و اقسام موارد را می خورد گفت: می بینیم که بشر تقلب است و مواد ناسالم به مردم می دهند،
وی با بیان اینکه مشکلات اساسی بشر جای دیگری است افزود: بخشی از علوم ارزش حیاتی و برخی ارزش رفاهی دارد و علم پزشکی جزو علوم حیاتی است.
نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی با بیان اینکه آنچه که در جامعه جهانی می گذرد این است که  برای به دست آوردن پول وحشی‌گری‌هایی را در جامعه انجام می‌دهند گفت: این افراد برای جان خود و دیگران هیچ ارزشی قائل نیستند و خودکشی را بر حیات ترجیح می‌دهند
حجت‌الاسلام و المسلمین عبادی با اعلام اینکه علم فلسفه شناخت دین حق است، گفت: همه آنچه که به ما می‌رسد از خود ما است و ما باید به خدا از شر خودمان پناه ببریم.
وی با بیان اینکه مشکل اصلی بیماری خود انسان است تصریح کرد: تا خود انسان علاج نشود، هرچه درمان و بیمارستان را توسعه دهند علاج فسادی که از دریچه‌های فکری وارد بشر می‌شود را نمی‌کند.
نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی ادامه داد: شما باید کار خود را انجام دهید و به شما خداقوت می‌گوییم.
منبع:
وبدا-روابط عمومی دانشگاه
تعداد بازدید:
790
تاریخ:
1395/06/04
Powered by DorsaPortal