دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی بیرجند
۱۴۰۰ چهارشنبه ۲۹ دي
پس از راه اندازی آزمایشی سلامتکده طب سنتی طی دو هفته گذشته
دکتر عابدی: سلامتکده طب سنتی در امامزادگان باقریه به بهره برداری می رسد
بنا به گزارش روابط عمومی دانشگاه، در نشست خبری گزارش عملکرد حوزه سلامت که به مناسبت فرا رسیدن هفته دولت، صبح امروز دوشنبه 95/06/01 در محل سالن اجتماعات معاونت توسعه مدیریت و منابع دانشگاه برگزار شد، دکتر عابدی گفت: سلامتکده طب سنتی در امامزادگان باقریه به بهره برداری می رسد.
معاون آموزشی دانشگاه با تبریک روز پزشک و بیان اینکه کشور ما 500 سال مرجعیت پزشکی را در دنیا داشته است گفت: این مساله را مرهون ابوعلی سینا و سایر دانشمندان برجسته عرصه طب ایرانی هستیم.
دکتر عابدی با اشاره به سلامتکده طب سنتی اظهار اینکه رئیس دانشگاه موافق راه اندازی طب سنتی در بستری کاملا آکادمیک و علمی بود گفت: خوشبختانه فرهنگ‌ مردم بیرجند نیز طب سنتی را پذیرفته‌ است.
وی با قردانی از امام جمعه بیرجند که نگاهی ویژه ای بر روی مبنای طب اسلامی دارد خاطرنشان کرد: طی هماهنگی های به عمل آمده با اداره اوقاف، ساختمانی به منظور راه اندازی این سلامتکده در محل شهدای باقریه در اختیار دانشگاه علوم پزشکی بیرجند قرار گرفت و قسمتی از آن هم تجهیز شد.
معاون آموزشی دانشگاه با بیان اینکه امیدواریم به سمت راه اندازی دانشکده طب سنتی حرکت کنیم اضافه کرد: یک متخصص طب سنتی از فردا در بیرجند مستقر می شود و قرار است یک دانشجوی دوره پایانی طب سنتی نیز کار خود را در این محل شروع کند.
دکتر عابدی با اعلام اینکه از 16 مردادماه، سلامت‌کده طب سنتی به صورت آزمایشی راه اندازی شده است گفت: روزانه 30 بیمار در این سلامت‌کده ویزیت شده و این نشان می‌دهد که خواستگاه درستی را پیش رو گرفته‌ایم.
وی در این نشست اشاره ای نیز به بحث دانشکده داروسازی، برگزاری دوره آموزشی برای دانشجویان پزشکی افغانستان داشت و گفت: امیدواریم از سال آینده در رشته داروسازی پذیرش دانشجو داشته باشیم
معاون آموزشی دانشگاه با اشاره به تغییراتی که طی 2 تا 3 ماه آینده در حوزه منابع فیزیکی دانشگاه به وجود خواهد آمد گفت: حدود 6 هزار متر مربع متشکل از 5 آزمایشگاه اصلی، کلاس های آموزشی و اتاق اساتید برای فضای دانشکده داروسازی در نظر گرفته شده است.
دکتر عابدی با اشاره به عقد تفاهم نامه همکاری دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با دو دانشگاه خاتم النبیین (ص)کابل و دانشگاه غزنین گفت: اگر می خواهیم دانشگاه ما به سمت دانشگاه برتر شرق کشور حرکت کند باید به بین المللی سازی به عنوان یکی از اصول برتر کشور روی بیاورد.
وی با اشاره به برگزاری آموزش از راه دور جراحی اعصاب  برای دانشجویان افغانستان و بازدید 2 رئیس دانشگاه این کشور از دانشگاه گفت: امسال توانستیم درس جراحی عمومی را طی 17 جلسه نیز برای دانشجویان این کشور ارائه کنیم
معاون آموزشی دانشگاه با بیان اینکه گواهی نامه آموزشی مشترک برای کسانی که این دوره را با موفقیتا بگذرانند صادر می شود اضافه کرد: آزمون دوره مذکور به صورت الکترونیکی در شهریورماه امسال برگزار می کنیم.
دکتز عابدی با اشاره به نشست همکاری های آموزشی، بهداشتی درمانی دانشگاه با مراکز علمی افغانستان با حضور نماینده یوناما ( هئیت یاری رسانی ملل متحد در امور افغانستان) گفت: خانم جوانا ناتا طی نامه ای برقراری ارتباط اینترنتی مستقیم با دانشگاه خاتم النبیین کابل و شعبه غزنی آن را اقدامی تحسین برانگیز دانست و اعلام کرد که به نمایندگان این دفتر در افغانستان نیز توصیه به برقراری ارتباط الکترونیکی با دانشگاه شده است.
منبع:
وبدا-روابط عمومی دانشگاه
تعداد بازدید:
437
تاریخ:
1395/06/01
Powered by DorsaPortal