دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی بیرجند
۱۴۰۰ يکشنبه ۱۴ آذر
مرور اخبار زیر سایت های دانشگاه در هفته ای که گذشت
خبرهای هفته گذشته زیر سایت های دانشگاه زیر زوم ذره بین مجازی قرار گرفت
پایگاه خبری – اطلاع رسانی روابط عمومی دانشگاه، در پی استقبال بازدیدکنندگان سایت دانشگاه از خبر " مروری بر اخبار مجازی هفتگی زیر سایت های دانشگاه"، باری دیگر  اقدام به ارائه منتخبی از اخبار زیر سایت های دانشگاه در هفته گذشته (شنبه 95/05/02 لغایت جمعه 95/05/08) می نماید
علیرضا عباسی معاون مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی خراسان جنوبی در گزارشی روز شنبه 95/05/02 از جذب 114 نفر در اوژانس خراسان جنوبی از محل سومین آزمون استخدامی مشترک فراگیر دستگاه های اجرایی خبر داد و گفت:از این تعداد 4 نفر پزشک عمومی، 6 نفر کارشناس پرستاری خانم، 29 نفرکارشناس فوریتهای پزشکی و 75 نفر کاردان فوریتهای پزشکی خواهند بود.
دکتر سعید شوکتی فرد سرپرست شبکه بهداشت و درمان قائن روز یکشنبه 95/05/03 در دیداری با فرهاد فلاحتی نماینده مردم شریف شهرستان های قائن و زیرکوه، به بیان گزارش عملکرد این شبکه در سال 94 و اعلام مشکلات حوزه سلامت این شهرستان پرداخت.
دومین جلسه کارگروه تخصصی سلامت و امنیت غذایی شهرستان سرایان در سال جاری، روز دوشنبه چهارم مرداد ماه در محل  سالن اجتماعات شبکه بهداشت و درمان این شهرستان برگزار گردید.
دکتر علی دلخروشان رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی خراسان جنوبی در گزارشی روز پنجشنبه 95/05/07 از انتقال بیمار 70 ساله ی دچار علایم سکته مغزی با اورژانس هوایی خبر داد و گفت : این بیمار توسط اورژانس 115 عرب آباد به درمانگاه زنوغان منتقل شد که پس از ویزیت پزشک و اعلام درخواست اعزام بالگرد برای انتقال بیمار به مرکز استان، در ساعت 13:18 بالگرد اورژانس هوایی بیرجند به سمت طبس به پرواز درآمد و بیمار به بیمارستان ولی عصر(عج)بیرجند اعزام گردید.
روابط عمومی اورژانس استان در طی خبرهایی جداگانه از سوی رئیس این مرکز به ترتیب از تولد نوزاد دختر در آمبولانس اورژانس 115 اسدیه، انجام زایمان در پراید توسط کارشناسان اورژانس 115 بیرجند و زایمان موفق در آمبولانس اورژانس 115 اسفدن خبر داده است.
مرکز بهداشت شهرستان فردوس اقدام به برگزاری کارگاه ارزیابی و آموزش خانوار برای آمادگی در برابر بلایا تحت عنوان DART را برای بهورزان شهرستان فردوس با هدف افزایش آگاهی خانوارها در برابر خطرات و بلایا و اجرای طرح ادغام بلایا در نظام شبکه نمود.
روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان نهبندان روز یکشنبه 95/05/03 در خبری از ارائه خدمات دندانپزشکی در شیفت عصر مرکزخدمات جامع سلامت شهری خبر داد و نوشت: واحد دندانپزشکی این مرکز از روز یکشنه 10 مرداد، همه روزه به جز روزهای تعطیل از ساعت ( 17 الی 20 ) فعال می شود و ارائه دهنده خدمات معاینه دندان – کشیدن دندان – ترمیم – عصب کشی و جرم گیری خواهد بود. لازم به ذکر است مرکز خدمات جامع سلامت شهری شهر نهبندان در بلوار معلم واقع شده است.
روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان نهبندان در خبری دیگر از جذب 31 نفر برای این شبکه از محل سومین آزمون استخدامی مشترک فراگیر دستگاه های اجرایی در عناوین شغلی ماما، پرستار، کاردان بهداشت محیط، خانواده و کاردان و کارشناس فوریت های پزشکی خبر داد.
روابط عمومی دانشکده پزشکی در خبری از تمدید مهلت ثبت نام در کارگاه سامانه علم سنجی ( ویژه اساتید هیئت علمی  خبر داد. در این خبر آمده است که با توجه به راه اندازی سامانه علم سنجی وزارت بهداشت و لزوم شرکت اعضای هیئت علمی در کارگاه آموزشی سامانه علم سنجی به منظور تکمیل هر چه بهتر و سریعتر پروفایل اعضا در سامانه مذکور، فرمی جهت ثبت نام در کارگاه مذکور در لینک زیر قرار گرفته است که می بایست اعضای هیئت علمی بر اساس تاریخ انتخابی، نسبت به تکمیل اطلاعات درخواستی حداکثر تا تاریخ 95/05/23اقدام نمایند. لازم به ذکر است ظرفیت کارگاه در هر گروه 25 نفر می باشد. لینک ثبت نام کارگاه
زیر سایت معاونت بهداشتی دانشگاه سامانه تلفنی 190 را برای رسیدگی به شکایات در صورت مشاهده هرگونه تخلف بهداشتی معرفی نموده است.
زیر سایت معاونت درمان در اطلاعیه ای اعلام داشت که بدینوسیله به اطلاع کارشناسان پرستاری که درسامانه نیروهای آماده به کار تحول سلامت برای همکاری در بیمارستانهای بیرجند ثبت نام نموده و تشکیل پرونده داده اند می رساند، جلسه ارزیابی صلاحیت حرفه ای نیروهای پرستار اماده به کار بیرجند راس ساعت 8 صبح روز سه شنبه  95/05/12در محل اتاق شورای معاونت درمان ساختمان مجتمع درمانی بیماری های خاص طبقه چهارم واقع در اول خیابان بهشتی برگزار خواهد شد . ضروری است داوطلبین راس زمان مقرر در محل حضور یابند و مسئولیت عدم حضور داوطلبین در ساعت مقرر بعهده خودشان می باشد.
زیر سایت کمیته رفاه دانشگاه نیز در اطلاعیه ای شرایط رزرو میهمانسراهای طرف قرارداد دانشگاه را استفاده همکاران دانشگاه اعلام نمود که می توانید برای مشاهده آن اینجا کلیک نمائید.
جلسه تجزیه و تحلیل شاخص های مرکز بهداشت نهبندان با حضور دکتر مهدیزاده معاون بهداشتی دانشگاه روز سه شنبه 95/05/05 برگزار گردید و در این نشست کلیه کارشناسان واحدهای مرکز بهداشت این شهرستان به ارائه شاخصهای مربوط به سال 94 پرداختند.
صبح روز پنجشنبه 95/05/07 در محل نمازخانه شبکه بهداشت و درمان قائن مراسم پرفیض زیارت عاشورا به مناسبت فرا رسیدن ایام سوگواری حضرت امام جعفر صادق(ع) برگزار شد.
منبع:
وبدا-روابط عمومی دانشگاه
تعداد بازدید:
1339
تاریخ:
1395/05/10
Powered by DorsaPortal