در گردهمایی بزرگ ایثارگران دانشگاه بیان شد
/Dorsapax//Data/Sub_24/File/Resize/NewsM_etoolsfile_1d68496b-aa8d-4271-834f-6bb5dcd4bb3bIMG_1280-d1956b2a-e2fa-4d1b-8f39-52abf8bcb551.JPG حجه الاسلام عبدالرزاق نژاد:پیشرفت کشور در گرو فصل الخطاب بودن ولایت فقیه است
بنا به گزارش روابط عمومی دانشگاه، در مراسم گردهمایی بزرگ ایثارگران دانشگاه که صبح روز شنبه 95/07/05 در محل سالن اجتماعات شهید دکتر رحیمی برگزار شد؛ حجه الاسلام عبدالرزاق نژاد گفت: پیشرفت کشور در گرو فصل الخطاب بودن ولایت فقیه است
مدیر فرهنگی دانشگاه با تبریک هفته دفاع مقدس گفت: رشادت های ایثارگران و رزمندگان دوران دفاع مقدس باعث شد رویای رژیم بعثی عراق، برای تصرف خوزستان به عنوان نوزدهمین استان این کشور برباد برود.
 
حجه الاسلام عبدالرزاق نژاد به اشاره به سخنی از امام راحل درباره عمل به وصیت نامه شهدا گفت: از مطالعه وصیت نامه شهداء در می یابیم که شهدا برای چه رفتند و دنبال چه اهدافی بودند و از ما که مانده ایم چه انتظاراتی دارند.
وی با اشاره به تحقیقی که درباره وصیت نامه شهدای انجام داده است خاطرنشان کرد: تعداد 100 وصیت نامه از شهدای بیرجند  مورد بررسی و مطالعه قرار گرفت که بر 11 گزینه سفارش زیادی شده است.
مدیر فرهنگی دانشگاه اضافه کرد: حفظ انقلاب، مسئولیت پذیری، جهاد، حجاب، پیروی از ولایت فقیه، تحصیل و پیشرفت، صبر و مقاومت، توصیه به نحوه برخورد با افراد ضد انقلاب، ساده برگزار کردن مراسم دفن و خاکسپاری، توجه به آخرت، بیزاری از دنیا و توجه به فقرا از مهمترین سفارش های شهداء بود.
حجه الاسلام عبدالرزاق نژاد با اعلام اینکه بیشترین درصد سفارش شهدا در وصیت نامه ها پیروی از ولایت فقیه با 17.7درصد بوده است گفت: سفارش به ولایت فقیه به عنوان اصلی ترین مطلب در وصیت نامه شهدا، بسیار مورد تاکید قرار گرفته است که نشان دهنده اهمیت این موضوع است.
وی با اظهار اینکه پیشرفت کشور در گرو فصل الخطاب بودن ولایت فقیه است گفت: یکی از سدهای ممکن و پر استحکام که می تواند جلوی دشمن را بگیرد، حفظ این جایگاه و تبعیت از آن است که می تواند برای همیشه نظام و انقلاب را بیمه کند.
مدیر ستاد شاهد و ایثارگر دانشگاه نیز با اشاره ای گذرا به برنامه های این ستاد به مناسبت هفته دفاع مقدس، برضرورت پیگیری مطالبات ایثارگران تاکید نمود و گفت: حل مسائل و مشکلات جامعه ایثارگران دانشگاه، نیاز به طرح در جلسات سیاستگذاری دانشگاه دارد.
 
دکتر محمد ابراهیم عبدالرزاق نژاد با اشاره به جمع آورری اطلاعات ایثارگران در قالب کتاب اضافه کرد: در این مراسم از 20 نفر ایثارگر نمونه دانشگاه به انتخاب مدیران دانشگاه و روسای دانشگاه تجلیل می شود
وی اشاره ای نیز به برپایی ایستگاه سلامت با همکاری بسیج جامعه پزشکی در سالن ورودی محل گردهمایی گفت: در این ایستگاه اندازه گیری قندخون، فشار خون، محاسبه نمایه توده بدنی و... انجام می شود.
منبع: وبدا-روابط عمومی دانشگاه تعداد بازدید: 2706 تاریخ درج: 1395/07/06
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
كليه حقوق اين وب سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني بيرجند مي باشد.
سس
Powered by DorsaPortal