جلسه آموزشی صیانت از جمعیت و تبیین قانون ملی حمایت از خانواده و جوانی جمعیت برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی مرکز بهداشت شهرستان بیرجند؛ با توجه به ابلاغ قانون ملی حمایت از خانواده و جوانی جمعیت،به منظورتوانمندسازی ذینفعان کلیدی و جمعیت هدف در راستای صیانت از جمعیت درتاریخ 1400/10/27 جلسه هم اندیشی با حضور روحانیون ، مبلغین مذهبی ، مسئولین ستادی مرکز بهداشت و صحاب رسانه در محل مجتمع خدماتی رفاهی سلامت برگزار شد.

 
 
 دکتر امیر مهدی زنگویی مطلق رئیس مرکز بهداشت شهرستان بیرجند در خصوص اهمیت مساله فرزند آوری و ترویج ازدواج سالم و پایدار گفت : مساله رشد جمعیت از موضوعات بسیار حساس و با اهمیت اجتماعی جامعه ایران در حال حاضر می باشد که در صورت عدم توجه به آن، شاهد پیری جمعیت و نبود نیروی کار فعال در جامعه در سال های آینده خواهد شد . 
 رییس مرکز بهداشت شهرستان بیرجند در ادامه با اشاره به از دست رفتن دوران طلائی فرزند آوری متولدین دهه 60 و باقی ماندن 8 سال برای جبران زمان ازدست رفته برای جبران نرخ رشد جمعیت گفت : عمل به منویات مقام معظم رهبری(مد ظله العالی) در خصوص سیاستهای کلی جمعیت و اهمیت توجه به تحکیم بنیان خانواده و تلاش برای ایجاد جامعه توانمند ،سالم ،پویا ،بالنده و با نشاط می تواند کشور را از این بم بست جمعیتی و چالش های پیش رو خارج سازد.
 
 
 

در ادامه این کارگاه آموزشی مهندس شریف زاده  استادیار اپیدمیولوژی دانشگاه و سرپرست دانشکده بهداشت با تبیین مفاد قانون ملی حمایت از خانواده و جوانی جمعیت برای حاضرین در جلسه گزارش جامعی از شاخص های نرخ رشد جمعیت شهرستان بیرجند نسبت به سایر شهرستان های استان و کشور ارائه نمود.

 
 

شریف زاده در ادامه در خصوص عوارض و چالش های کاهش جمعیت وراهکارهای فرزندآوری و باروری سالم گفت : توجه به مساله رشد جمعیت از مباحث مهم جامعه کنونی ایران می باشد که لازم است با کمک روحانیون و اصحاب رسانه به خوبی در جامعه تبیین گردد .

 
در پایان کارگاه به پرسش های حاضرین در جلسه پاسخ داده شد.

منبع:
وبدا-روابط عمومی دانشگاه
تعداد بازدید:
1674
تاریخ:
1400/10/29
امتیازدهی
میانگین امتیازها:3 تعداد کل امتیازها:6
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
كليه حقوق اين وب سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني بيرجند مي باشد.
سس
Powered by DorsaPortal