پیام رئیس دانشگاه به مناسبت روز بهورز

به گزارش روابط عمومی دانشگاه دکتر محمد دهقانی فیروزآبادی رئیس دانشگاه ضمن گرامیداشت یاد و خاطره مدافع سلامت شهیده منصوره حسینی بهورز فداکار و ایثارگر روستای مهموئی، در پیامی پیشاپیش فرا رسیدن دوازدهم شهریورماه، روز بهورز، را گرامی داشت و از زحمات بهورزان شاغل در مجموعه دانشگاه قدردانی نمود.

متن این پیام به شرح ذیل است:

 

مراقبت های بهداشتی اولیه از اساسی ترین اقدامات توسعه اقتصادی و اجتماعی جوامع است. وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی در سال 1363 با هدف دستیابی به این هدف و فقر زدایی و کمک رسانی بیشتر به جوامع روستایی، خانه های بهداشت را در سطح روستاها تأسیس و با تربیت نیروهایی توانمند به عنوان بهورز در راستای ارتقای سلامت جامعه روستایی گامی بزرگ در تاریخ سلامت ایران برداشت.

در راستای گرامیداشت نقش مهم و حیاتی بهورزان کشور بعنوان تلاشگران خط مقدم نظام سلامت در روستاها، هر ساله 12 شهریور ماه به عنوان روز بهورز نامگذاری شده و به همگان یادآوری می کند که بهورزان عزیز ایران زمین، چگونه در راستای ارتقای همه جانبه سلامت مردم کوشیده و در این روزهای پر تلاطم مبارزه با بیماری کشنده کرونا، خستگی ناپذیر و پر طاقت، با نثار جان خویش، اثری ماندگار در صیانت از سلامت مردم، خلق نموده اند.

این جانب ضمن گرامیداشت یاد و خاطره اولین شهید مدافع سلامت استان، شهیده"منصوره حسینی" بهورز فقید خانه بهداشت مهمویی که تا آخرین روزهای زندگی با تمام توان در ارائه خدمت صادقانه خویش اهتمام ورزید و آرزوی سلامتی برای تمام بهورزان سخت کوش و صبور استان، از زحمات تمامی این عزیزان در ارتقای سلامت جامعه تقدیر و تشکر نموده و روز بهورز را به پیشگامان عرصه سلامت استان تبریک عرض می نمایم. امید است تلاش بی دریغ این عزیزان در عرصه سلامت به تجارب ماندگار برای آیندگان تبدیل گردد.  
منبع:
وبدا-روابط عمومی دانشگاه
تعداد بازدید:
949
تاریخ:
1400/06/10
امتیازدهی
میانگین امتیازها:3 تعداد کل امتیازها:4
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
كليه حقوق اين وب سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني بيرجند مي باشد.
سس
Powered by DorsaPortal