دکتر دهقانی:تزریق واکسن به هیچ عنوان صد در صد ایمنی در خصوص ابتلای فرد به کرونا ایجاد نمی کند

به گزارش روابط عمومی دانشگاه؛ دکتر محمد دهقانی رئیس دانشگاه گفت: یکی از تصورات نادرستی که در جامعه ایجاد شده این است که به دلیل شروع واکسیناسیون، فردی که واکسن زده  نیازی به استفاده از ماسک یا رعایت پروتکل های بهداشتی ندارد در صورتی که این اتفاق باعث گسترش بیماری خواهد شد. زمانی این صحبت درست است که ما حداقل 60 تا 70 درصد کل جامعه را واکسینه کرده باشیم و بتوان بعضی از محدودیت ها را برداشت یا کم کرد. 

 
 

وی افزود: مطمئنا کسی که واکسن تزریق کرده هم میتواند به بیماری کرونا مبتلا شود ولی احتمال شدت بیماری کمتر می شود و همینطور می تواند به راحتی ناقل بیماری باشد و اگر این ویروس در مجاری تنفسی وجود داشته باشد به فرد دیگری آن را منتقل کند. 

دکتر دهقانی در پایان خاطر نشان کرد: ضمن تاکید بر اینکه تزریق واکسن به هیچ عنوان صد در صد ایمنی در خصوص مبتلا شدن فرد به کرونا ایجاد نمی کند و نه مانع از انتقال بیماری به افراد دیگر می شود تاکید می کنیم که حتما تا زمان انجام واکسیناسیون گسترده در کشور، هم استانی های عزیز استفاده از ماسک، رعایت فاصله و سایر پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند تا مانع از انتشار بیشتر این ویروس در استان شویم.

جهت مشاهده خبر در وبدا وزارت بهداشت اینجا کلیک نمائید

منبع:
وبدا-روابط عمومی دانشگاه
تعداد بازدید:
437
تاریخ:
1400/04/22
امتیازدهی
میانگین امتیازها:2 تعداد کل امتیازها:1
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
كليه حقوق اين وب سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني بيرجند مي باشد.
سس
Powered by DorsaPortal