با حضور در شهرستان خوسف
وزیر بهداشت از بیمارستان در حال ساخت خوسف بازدید کرد
دکتر قاضی زاده هاشمی در سومین از هفته دولت و دومین روز از سفر خود به خراسان جنوبی از بیمارستان در حال ساخت شهرستان خوسف بازدید کرد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه، سرپرست فرمانداری خوسف در این بازدید گفت: اقداماتی که در حوزه سلامت انجام شد قطعا رضایت رهبرمعظم انقلاب را در بر داشته است در جای جای روستاها به نوعی نتیجه اقدامات انجام شده مشهود است که قابل قدردانی است.
علیرضا فاطمی با بیان اینکه چهار سال از زمان تاسیس این شهرستان می گذرد، گفت: این شهرستان با 16 هزار و 29 متر مربع مساحت، 217 روستا و دو نقطه شهری شهرستان محرومی است.
وی ادامه داد: همچنین دو روستا تا مرکز شهرستان 150 کیلومتر فاصله دارند با این محرومیت شدید که انصافا مردم برای معیشتشان مشکل دارند در حیطه بهداشت نیازمند توجه ویژه ای هستیم.
سرپرست فرمانداری خوسف یادآور شد: در زمینه چند مورد از مهمترین مشکلات حوزه بهداشت و درمان شهرستان مکاتبه و پیگیری شده است که امید است با مساعدت شما این مشکلات به حداقل برسد.
فاطمی اظهار کرد: شهرستان خوسف با این وسعت زیاد هیچگونه بیمارستانی ندارد ضمن اینکه مسیر تردد مرکز استان، تهران و سایر استان هاست همچنین سایر شهرستان های استان هم به نوعی از این شهرستان عبور می کنند.
وی افزود: بخش جلگه ماژان با 10 هزار کیلومتر مربع وسعت هیچ پایگاه اورژانسی ندارد تا زمانیکه اتفاقی بیفتد و افراد به مرکز استان فرستاده شوند تلفات زیادی خواهیم داشت.
فاطی اضافه کرد: حداقل دو مرکز اورژانس در این منطقه به ویژه سرچاه عماری نیاز است چراکه 80 کیلومتر تا خوسف و 80 کیلومتر تا آخر حوزه شهرستان فاصله دارد.
وی گفت: چند معدن در شهرستان خوسف وجود دارد از جمله معدن قلعه زری به عنوان بزرگترین معدن مس زیرزمینی کشور در فاصله 140 کیلومتری شهر خوسف قرار دارد لذا وجود و احداث مرکز اورژانس در این منطقه بسیار ضروری است.
گفتنی است فاز اول عملیات ساختمانی این بیمارستان 32 تختخوابی (اسکلت بندی ساختمان) 98 درصد پیشرفت داشته است و تاکنون 17 میلیارد ریال برای آن هزینه شده است
کلنگ این بیمارستان که دارای 3000 مترمربع زیر بنا و دو طبقه ساخته می شود از بهمن 92 به زمین خورده است.
منبع:
وبدا-روابط عمومی دانشگاه
تعداد بازدید:
789
تاریخ:
1395/06/04
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
كليه حقوق اين وب سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني بيرجند مي باشد.
سس
Powered by DorsaPortal