با اعلام راه اندازی بخش روان پزشکی در بیمارستان های قائن و طبس
دکتر دهقانی به ارائه گزارشی از مهمترین اقدامات معاونت درمان در یکسال اخیر پرداخت
بنا به گزارش روابط عمومی دانشگاه، در نشست خبری گزارش عملکرد حوزه سلامت که به مناسبت فرا رسیدن هفته دولت، صبح امروز دوشنبه 95/06/01 در محل سالن اجتماعات معاونت توسعه مدیریت و منابع دانشگاه برگزار شد ، دکتر دهقانی به ارائه گزارشی از مهمترین اقدامات معاونت درمان در یکسال اخیر پرداخت.
معاون درمان دانشگاه قبل از ارائه گزارش عملکرد معاونت درمان، با اشاره به بحث گردشگری سلامت گفت: توریسم درمانی کاری مشترک بین وزارت امور خارجه، سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، وزارت بهداشت و دانشگاه های علوم پزشکی به عنوان زیر مجموعه وزارت بهداشت است.
دکتر محمد دهقانی فیروزآبادی با بیان اینکه شرکت های قوی باید بتوانند زمینه گردشگری با هدف درمانی را فراهم کنند گفت: متاسفانه در استان خراسان جنوبی بخش خصوصی در این زمینه زیاد ورود نداشته است.
وی با اشاره به راه اندازی بخش روان پزشکی در بیمارستان های استان گفت: علاوه بر افزایش 20 تخت به تختهای روانپزشکی بیمارستان امام رضا(ع) بیرجند، در سال گذشته،راه اندازی بخش روانپزشکی با 18 تخت در بیمارستان شهید مصطفی خمینی طبس و 6 تخت در بیمارستان شهدای قائن را داشته ایم.
معاون درمان دانشگاه با بیان اینکه  بخشهای بستری داخلی و اطفال در بیمارستان امام علی(ع) سرایان ،خاتم الانبیاء درمیان، علی ابن البیطالب (ع) سربیشه راه اندازی شد گفت: با حمایت رئیس دانشگاه بیمارستان کوثر حاجی آباد نیز در ملکی استیجاری با بخشهای اورژانس شبانه روزی ، زایشگاه، رادیولوژی و آزمایشگاه و استقرار متخصص داخلی و اطفال راه اندازی گردید.
دکتر دهقانی با اعلام اینکه عملیات ساخت کلینیک های تخصصی در بیمارستان شهدای قائن ،ولیعصر(عج)بیرجند و شهیدچمران فردوس آغاز شده است اظهار داشت: شروع پروژه ساخت مرکز غربالگری سرطان در بیمارستان شهدای قائن و طبس با و ساخت بلوک زایمانی با 14 تخت LDR در بیمارستان ولیعصر(عج) بیرجند با 70%پیشرفت پروژه نیز در حال انجام است.
وی با اشاره به خرید و نصب MRI در بیمارستان امام رضا(ع) بیرجند و توسعه بخش NICU بیمارستان ولیعصر(عج) با ظرفیت 27 تخت گفت: راه اندازی مرکز ارتباطات و فرماندهی عملیات بحران (EOC) دانشگاه در کنار تجهیز تعداد 11 مرکز پیام اورژانس به سیستم ضبط مکالمات نیز در یکسال اخیر اتفاق افتاده است.
دکتر دهقانی افزود:تکمیل خدمات قلب و عروق استان با استقرار فوق تخصصی اینترو نش و فلو شیب الکتروفیزیولوژی، راه اندازی آزمایشگاه و بانک خون مرکز جامع درمان بیماران خاص  وافزایش فضا و خرید تجهیزات پیشرفته آزمایشگاه کلینیک ویژه دانشگاه نیز از سایر اقدامات این حوزه در سال گذشته بوده است.
منبع:
وبدا-روابط عمومی دانشگاه
تعداد بازدید:
372
تاریخ:
1395/06/01
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
كليه حقوق اين وب سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني بيرجند مي باشد.
سس
Powered by DorsaPortal