عملیات تجهیز بیمارستان رازی کلید خورد
دکتر دهقانی: تا پایان سال جاری بیمارستان رازی به بهره برداری می رسد
بنا به گزارش روابط عمومی دانشگاه، اولین محموله تجهیز مرکز آموزشی پژوهشی درمانی رازی، صبح امروز چهارشنبه 95/05/06 وارد بیمارستان شد.
معاون درمان دانشگاه با اعلام اینکه امروز اولین محموله تجهیز بیمارستان 280 تختخوابی رازی وارد این بیمارستان شد و این روند به طور مستمر ادامه خواهد داشت گفت: طی دو تا سه ماه آینده بخش عمده تجهیزات وارد بیمارستان می شود و  تا پایان سال‌جاری به طور رسمی با حضور احتمالی مقامات عالی کشور و وزیر بهداشت، بیمارستان رازی به مرحله افتتاح و بهره برداری می رسد.
دکتر محمد دهقانی فیروزآبادی با تشکر از وزیر بهداشت بابت دستور شروع تجهیز بیمارستان و کمک های شایان به دانشگاه اضافه کرد: پرداخت 80 درصد تجهیز بیمارستان را دولت و 20 درصد را دانشگاه انجام می دهد که با مکاتبه و رایزنی دکتر قائمی رئیس دانشگاه و عنایت وزیر، وزارت بهداشت پرداخت سهم دانشگاه را در این بیمارستان و پروژه مرکز رادیوتراپی و شیمی درمانی نیز پذیرفت.
وی با اشاره به اعتبار مورد نیاز تجهیز بیمارستان رازی و مرکز رادیوتراپی گفت: محموله ای که امروز وارد شده، حدود 10 میلیارد ریال شامل دستگاه های تجهیزات اتاق عمل، تصویر برداری و بخش های ویژه است.
معاون درمان دانشگاه با اعلام اینکه قسمت عمده بیمارستان امام رضا(ع) بجز بخش های روان، سوختگی و ارتوپدی به بیمارستان رازی منتقل خواهد شد گفت: قرار است بیمارستان امام رضا(ع) به عنوان مرکز تروما فعالیت کند
دکتر دهقانی با بیان اینکه از بیمارستان ولیعصر نیز بخش های قلب، جراحی قلب و چشم به این بیمارستان منتقل می شود گفت: فعلا بخش جدیدی در نظر گرفته نشده است اما برای آینده پیش بینی بخش های پزشکی هسته ای و پیوند را داریم.
وی با بیان اینکه تعدادی از نیروهای بیمارستان های امام رضا(ع) و ولیعصر(عج) به بیمارستان رازی منتقل می شوند خاطرنشان کرد: 255 نفر نیروی جدید نیز جذب بیمارستان می شوند.
دکتر سید مرتضی وجدان دبیر کمیته تجهیز و راه اندازی بیمارستان رازی با اظهار اینکه تا این مرحله از کار حوزه توسعه مدیریت و منابع دانشگاه عهده دار پروژه بوده که از این پس حوزه درمان دانشگاه با همکاری سایر حوزه های مرتبط وارد  کار تجهیز می شود گفت: هدف از برگزاری این مراسم، اعلام و آگاهی بخشی عمومی برای مردم عزیزی بود تا الان شاهد مراحل ساخت بیمارستان بوده اند.
مهندس گلرو کارشناس تجهیزات پزشکی معاونت غذا و دارو دانشگاه نیز اشاره ای به روند و برنامه زمانبندی تجهیزات بیمارستان رازی و مرکز رادیوتراپی شیمی درمانی استان در طی سه ماه آینده داشت و گفت: خوشبختانه، تجهیزات مورد نیاز از معتبرترین شرکت های دنیا که در حوزه تجهیزات پزشکی فعالیت می کنند تهیه شده است.
 
 
 
 
منبع:
وبدا-روابط عمومی دانشگاه
تعداد بازدید:
1831
تاریخ:
1395/05/06
امتیازدهی
میانگین امتیازها:3 تعداد کل امتیازها:3
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
كليه حقوق اين وب سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني بيرجند مي باشد.
سس
Powered by DorsaPortal