گفتگو با مدیر فرهنگی دانشگاه به مناسبت فرا رسیدن ماه مبارک رمضان
حجه الاسلا م عبدالرزاق نژاد:ماه رمضان فرصتی بسیار مناسب برای تقرب الهی است
به بهانه فرا رسیدن ماه مبارک رمضان اوج تجلی مناجات های عارفانه و عاشقانه بندگان حریم کبریایی حضرت حق، فرصتی فراهم شد تا از سوی پایگاه اطلاع رسانی و خبری روابط عمومی دانشگاه، گفتگویی با حجه الاسلام و المسلمین مهدی عبدالرزاق نژاد مدیر فرهنگی و عضو هئیت علمی دانشگاه انجام دهیم که مشروح آن به شرح ذیل می باشد. 
مدیر فرهنگی دانشگاه با تبریک ایام ماه مبارک رمضان، ماه مهمانی خداوند و بیان اینکه رمضان ماه هدایت انسان هاست گفت: در روایات آمده است که رمضان، از این جهت رمضان نامیده شده است که گناهان را می سوزاند و از بین می برد.
 
حجه الاسلام مهدی عبدالرزاق نژاد با اظهار اینکه فضیلت اعمال انسان در این ماه بی نهایت و در تمام سال ماهی به عظمت ماه پربرکت رمضان نیست گفت: بنابراین خوب است که با رعایت و پیروی از دستورات خداوند، سفارشات پیامبر گرامی اسلام و الگوگیری از سبک زندگی ائمه معصومین، قدر این ماه رحمت الهی را بدانیم و سعی در ترک گناهان، جلوگیری و پیشگیری از انجام گناه داشته باشیم.
وی با اشاره به دعای روز اول ماه مبارک رمضان و اینکه در این دعا آمده است، خدایا در این ماه، روزه‌ام را چون روزه‌داران واقعی قرار بده خاطرنشان کرد: اجتناب از خوردن و آشامیدن در فاصله اذان صبح تا مغرب ابتدایی ترین شکل روزه است که البته مورد قبول درگاه پروردگار هست
مدیر فرهنگی دانشگاه اضافه کرد: شکل دیگری از روزه این است که علاوه بر اجتناب از خوردن و آشامیدن، تمامی اعضا و جوارح انسان روزه باشند به این صورت که دست، چشم، گوش، زبان و... آدمی مرتکب گناه نشود.
حجه الاسلام عبدالرزاق نژاد با اظهار اینکه تفکر خیرخواهانه و اندیشه عاری از گناه در کنار روزه داری اعضا بدن و جلوگیری از خوردن و آشامیدن، مصداق روزه واقعی است گفت: ماه رمضان فرصتی بسیار مناسب برای تقرب الهی و دوری از شیطان است.
وی با اظهار اینکه از برجستگی های ماه رمضان این است که اعمال عادی انسان، رنگ عبادی و خدایی به خود می گیرد گفت: در کنار روزه داشتن برای افراد مکلف که عذر شرعی نداشته باشند،توصیه به قرائت قرآن، خواندن نمازهای نافله، مستحبی و ادعیه های مختلفی از جمله دعای افتتاح و ابو حمزه ثمالی، شرکت در جلسات دینی، مذهبی، توجه به مردم و دستگیری از فقرا و ایتام،عیادت از بیماران، افطاری دادن به دیگران و اعمال ویژه بعضی ایام و لیالی به ویژه شب های قدر، ... و موارد بی شمار دیگری  شده است که انجام این اعمال عبادی باعث تعالی روح انسان می شود.
مدیر فرهنگی دانشگاه با بیان اینکه ثواب قرائت یک آیه از قرآن در ماه مبارک رمضان برابر با یک ختم قرآن در ماه‌های دیگر است اشاره ای به برگزاری محفل روزانه انس با قرآن ویژه این ماه در دانشگاه داشت و گفت: از امروز مراسم معنوی جزء خوانی کلام وحی بعد از اقامه نماز جماعت ظهر و عصر در محل مسجد شهدای گمنام شروع شده است و انشالله تا پایان ماه مبارک رمضان ادامه خواهد داشت.
حجه الاسلام عبدالرزاق نژاد با اظهار اینکه مجموعه اساتید، کارکنان و دانشجویان دانشگاه می توانند، با شرکت در این محفل نورانی از آن استفاده ببرند گفت: اساتید و همکاران عزیز انشالله به تکریم و احترام ارباب رجوع در طول ماه مبارک رمضان بهای بیشتر و پاسخگویی به مراجعین را در اولویت قرار دهند و برای شرکت در محفل انس با کلام وحی نیز طوری برنامه ریزی نمایند که اختلالی در روند پاسخگویی مطلوب و مناسب به ارباب رجوع پیش نیاید.
وی با اشاره به ثواب روزه گرفتن در فصل گرما و اعلام اینکه حداقل ساعات روزه داری 16 ساعت در طول روز می باشد گفت: در اسلام توصیه شده است که هرچه انسان در انجام اعمال عبادی دچار زحمت و مشقت بیشتری شود اجر زیادتری دارد.
منبع:
وبدا-روابط عمومی دانشگاه
تعداد بازدید:
449
تاریخ:
1395/03/18
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
كليه حقوق اين وب سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني بيرجند مي باشد.
سس
Powered by DorsaPortal