بهره برداری از مرکز مانیتورینگ استانی حراست دانشگاه
بهره برداری از مرکز مانیتورینگ استانی حراست دانشگاه"" class = "b1 file1 shownews5file1 img-responsive pull-lg-right pull-md-right pull-sm-right pull-xs-none">
بنا به گزارش روابط عمومی دانشگاه، مرکز مانیتورینگ استانی حراست دانشگاه با هدف ارتقاء امنیت فیزیکی واحدهای تابعه در سراسر استان، روز شنبه 95/02/25 با حضور مسئولین کشوری، استانی و دانشگاهی به بهره برداری رسید.
رئیس دانشگاه با تبریک اعیاد شعبانیه و خیر مقدم به میهمانان وزارتی و استانی گفت:‌ امیدوارم حضور این عزیزان مایه خیر و برکت برای دانشگاه و منطقه خراسان جنوبی باشد.
 
دکتر کاظم قائمی با اعلام اینکه استان خراسان جنوبی با مرز مشترک حدود400 کیلومتر با کشور افغانستان نقش اثرگذاری در ثبات منطقه و کشور دارد گفت: دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با قدمتی 30 ساله در این مسأله نقش مهمی داشته است.
وی با اظهار اینکه خشکسالی های اخیر نقش بسزایی در مهاجرت مردم استان به سایر نقاط کشور داشته است خاطرنشان کرد: اگر به دنبال حفظ ثبات و امنیت در منطقه هستیم چاره ای به جز حفظ جمعیت نداریم 
رئیس دانشگاه با اظهار اینکه یکی از ارکان مهم حفظ جمعیت ارتقاء سلامت هست تاکید کرد: اگر به دنبال حفظ جمیعت هستیم باید در عرصه سلامت سرمایه گذاری کنیم
دکتر قائمی اضافه کرد: خوشحالیم که با نگاه مثبت وزیر بهداشت، در سالیان اخیر تحولات عظیمی در حوزه سلامت رخ داده است و ما در شرق کشور شاهد راه اندازی بیمارستان‌های شهرستانهای مرزی بودیم.
وی با تشکر از زحمات و تلاش های مدیر و همکاران حوزه حراست دانشگاه در پیشبرد اهداف دانشگاه خاطر نشان کرد: دکتر زراعتکار و همکارانشان با نگاهی مثبت در دانشگاه فعالیت دارند و واقعاً بازوی توانمند مجموعه دانشگاه هستند که در حرکت رو به جلوی دانشگاه کمک های بسیاری داشته اند.
 
معاون فیزیکی مرکز حراست وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی نیز با اظهار اینکه حراست دانشگاه علوم پزشکی بیرجند از حراست های نمونه و فعال وزارت بهداشت است گفت: خوشحالیم که درب حراست این دانشگاه بر روی انواع گرایش های مختلف مجموعه دانشگاه باز بوده و خواهد بود.
وی با اظهار امیدواری از ادامه این رویه در دانشگاه از زحمات تک تک کسانی که برای راه اندازی این پروژه تلاش کردند تشکر و قدردانی کرد.
مرکز مانیتورینگ کمک بزرگی به حفظ و ارتقاء امنیت واحدهای تابعه دانشگاه خواهد بود
در این مراسم مدیر حراست دانشگاه اشاره‌ای گذرا بر پروژه مرکز مانیتورینگ دانشگاه داشت و گفت: دانشگاه علوم پزشکی بیرجند از نظر جغرافیایی گستردگی خاصی دارد که دسترسی مستمر مسئولین دانشگاه به همه واحدهای استانی دشوار است.
دکتر ولی ا... زراعتکار با اظهار اینکه هر یک از معاونت های دانشگاه در حد یک اداره کل است گفت: توسعه شتابان واحدهای تابعه دانشگاه، باعث می شود که در حفاظت فیزیکی با کسری نیرو مواجه و فشار مضاعفی بر نیروهای موجود وارد شود.
وی با اعلام اینکه هزینه بالایی که تأمین هر نیرو به دانشگاه وارد می کند، رسیدن به شرایط تأمین نیرو را سخت و دست نیافتنی  می کند خاطرنشان کرد: ما برای کم کردن فشار کار همکاران، به دنبال راه های کمکی بودیم که بتوانیم یک بازوی کمکی برای حفاظت فیزیکی ایجاد کنیم.
مشاور رئیس دانشگاه با اظهار اینکه دوربین، سیستم مدار بسه و پایش تصویری جایگزین نگهبان نمی شود گفت: با این سیستم می توانیم مقداری از کسری نیرو را پوشش بدهیم، تا شدت کمبود نیرو وکمبود نظارت را کم کنیم و در  واقع نظارت ها را افزایش دهیم. 
دکتر زراعتکار با اظهار اینکه هدف اصلی مرکز مانیتورینگ، ارتقاء امنیت فیزیکی واحدهای تابعه دانشگاه در سراسر استان است گفت: این کار ایده ‌ای بود که مطرح شد تا بتوانیم از مرکز استان تمام واحدهای تابعه دانشگاه را تحت نظارت مستمر و 24 ساعته داشته باشیم و بهره برداری از آن برای ما و مدیران دانشگاه در واحدهای تابعه و  شبکه های بهداشتی درمانی سطح استان فراهم شود.
وی اضافه کرد: افزایش نظارت کمی و کیفی، پایش و نظارت 24 ساعته، بازوی نظارتی برای همکاران حفاظت فیزیکی و امکان اطلاع فوری از وضعیت واحدها از سایر هدف های این مرکز است.
مدیر حراست دانشگاه ادامه داد: کاهش هزینه تأمین نیروی انسانی و کاهش هزینه های ناشی از مأموریت های نظارتی، مستندسازی وقایع و اتفاق ها در درگیری‌ها و احقاق حق همکاران و مردم بخصوص در بیمارستان ها که از نقاط حادثه خیز هستند نیز از مزایای این مرکز است.
دکتر زراعتکار با اظهار اینکه این مرکز قابلیت دریافت و ذخیره تصاویر دوربین های مدار بسته تمام واحدهای تابعه دانشگاه در سراسر استان را دارد گفت: هم اکنون در فاز اول کلیه واحدهای تابعه در مرکز استان از جمله بیمارستانهای مرکز استان و نیز تعدادی از ستادهای شبکه های بهداشت درمانی و بیمارستان ها در شهرستان های استان را تحت پوشش قرار داده و در فازهای بعدی سایر واحدهای دانشگاه اعم از  بیمارستانها، ستادهای شبکه ها، مراکز و پایگاه های جامع سلامت شهری و روستایی را تحت پوشش قرار خواهد داد.
وی با بیان اینکه این پروژه در مدت 4 ماه به سر انجام رسید گفت: حمایت ها و تشویق رئیس دانشگاه با دید وسیع و مساعدت های  معاونت توسعه مدیریت و منابع دانشگاه در تأمین منابع مالی مرکز ، نقش بسزایی در راه اندازی به موقع این پروژه داشته است.
دکتر زراعتکار با یاد آوری این نکته که مرکز مانیتورینگ تصویری حراست دانشگاه به صورت 24 ساعته در تمام ایام سال فعال می باشد گفت: این مرکز با رعایت کلیه استانداردهای امنیتی و حفاظتی مربوطه، کمک بزرگی به حفظ و ارتقاء امنیت واحدهای تابعه دانشگاه خواهد بود تا کارکنان خدوم حوزه سلامت در سراسر استان بتوانند با آرامش خاطر بیشتر در ارائه خدمات و ارتقاء سلامت مردم استان تلاش نمایند.
 
 
 
منبع:
حوزه ریاست
تعداد بازدید:
300
تاریخ:
1395/02/29
تاريخ چاپ:
۱۳۹۹ شنبه ۱۶ فروردين
Powered by DorsaPortal