ستاد هدايت و اطلاع رساني

ستاد هدايت و اطلاع رساني


شروع به كار و نحوه فعاليت ستاد هدايت درمان:
از اوايل سال 1382 و از طريق ارتباط با دو خط تلفن مجهز به سيستم ضبط مكالمات و حضور فعال پزشكان و كارشناسان معاونت درمان دانشگاه و تحت نظر سرپرستان آنكال ستاد هدايت كه از مسئولين و مديران گروههاي مختلف دانشگاه مي باشند ، فعاليت ستاد هدايت درمان به صورت
شبانه روزي آغاز شده است .

اهم وظايف و فعاليتهاي جاري ستاد هدايت درمان دانشگاه:

1. نظارت مستمربر فعاليت و عملكرد اعزام بيماران اورژانس در مراكز درماني سطح استان خراسان ( دولتي ، خصوصي ) بطور شبانه روزي و در اسرع وقت .

2. هماهنگي و اخذ پذيرش در اعزام بيماران اورژانس اين مراكز علاوه بر اين بيماران نيازمند از استانهاي مجاور ( خراسان هاي رضوي ، زاهدان ، ... )

3. پيگيري موارد عدم پذيرش بيماران اورژانس واطلاع وارتباط با مسئولين محترم دانشگاه در جهت رفع مشكلات موجود و پذيرش بيماران .

4. هماهنگي ورفع مشكل پذيرش بيماران غير طرف قرارداد بيمه از جمله بيمه كميته امداد .

5. ثبت مشخصات و شرح حال تمامي بيماران اورژانس متقاضي پذيرش در فرمها ي طراحي شده در ستاد هدايت ،

6. جمع آوري ، ارائه آمار ، جداول و اطلاعات كليدي در ارتباط با مشكلات و معضلات درماني در سطح استان بخصوص موارد اورژانس بصورت "up to date " به طوري كه در هر لحظه وضعيت فعاليت مراكز درماني سطح استان مشخص و گويا مي باشد .

7. آمادگي دخالت مستقيم و سريع در هماهنگي و ارائه خدمت در حوادث و بحرانها از جمله زلزله ، انفجار ، حوادث ترافيكي ، سوانح هوايي و.....

8. بازديدهاي مستمراز مراكز درماني (خصوصي و دولتي ) و اطلاع از وضعيت تخت هاي ويژه بيمارستان ها كه با توجه به امكانات و وضعيت موجود برنامه ريزي مي شود .

9. رسيدگي سريع تلفني به شكاياتو معضلات پيش آمده در مراكز درماني سطح استان در اسرع وقت و بدون نياز به بروكراسي اداري بطوريكه نياز بيمار اورژانسي در اسرع وقت تامين و رسيدگي اداري متعاقبا پيگيري مي گردد .

10. هماهنگي وارتباط با سايرارگانها درجهت تسريع خدمت رساني به بيماران اورژانس ( از جمله واحد پيوند اعضاء ، اورژانس 115 ، سازمانانتقال خون ، پليس راه و ... ) و بصورت موردي در ارتباط با بيماران در معرض خطر كه فوريت عمل را طلب مي نمايد .

11. دريافت آمار و اطلاع از وضعيت تخت هاي ويژه بيمارستان ها در هر شيفت كاري.

اميد است بامساعدت مسئولين مختلف دانشگاه و رؤساي مراكزدرماني سطح استان ، شاهد افزايش سطح سلامت جامعه باشيم

دريافت اسلايد


تاریخ به روز رسانی:
1394/03/09
تعداد بازدید:
2171
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی بیرجند می باشد.     آخرین بروزرسانی:1399/03/12
Powered by DorsaPortal