مهندس شریف زاده/آخرین وضعیت بیماری کرونا در خراسان جنوبی

به گزارش روابط عمومی دانشگاه مهندس شریف زاده دبیر ستاد دانشگاهی پیشگیری و کنترل ویروس کرونا در خصوص آخرین وضعیت بیماری کرونا در استان گفت: تا پایان وقت اداری دیروز سه شنبه 99/04/17 تعداد بیماران بستری در بیمارستان های سطح استان 218 نفر و تعداد موارد مبتلا به کرونا 93 نفر بوده که از این تعداد 16 نفر در بخش مراقبت های ویژه بستری هستند که متاسفانه حال 5 نفر از آن ها وخیم گزارش شده. همچنین میزان بروز تجمعی این بیماری در چهارشنبه هفته قبل 171 در 100 هزار نفر جمعیت بوده که متاسفانه تا پایان وقت اداری دیروز این عدد به 192 در 100 هزار نفر جمعیت افزایش پیدا کرده که نشان می دهد ما در طول یک هفته گذشته به ازای هر 100 هزار نفر جمعیت 21 مورد جدید مبتلا به کرونا داشتیم.

 

وی در ادامه افزود: علی رغم اینکه تعداد موارد عفونت تنفسی به ویژه موارد بستری در بیمارستان های سطح استان نسبت به هفته های قبل افزایش قابل توجهی داشته، خوشبختانه نسبت مرگ و میر همچنان در عدد 4/2 درصد ثابت بوده در حالی که درصد کشوری مرگ و میر 4/9 درصد است. همچنین به طور متوسط از ابتدای شروع اپیدمی ویروس کرونا از اسفند ماه در استان، ما به طور متوسط روزانه 11 مورد جدید مبتلا به ویروس کرونا داشتیم و متاسفانه به طور متوسط هر دو روز یک نفر در اثر ابتلا به ویروس کرونا فوت کرده است.

دبیر ستاد دانشگاهی پیشگیری و کنترل ویروس کرونا در خصوص آخرین رنگ بندی شهرستان های استان گفت: شهرستان های بیرجند، خوسف، سربیشه، طبس، فردوس، قاین و نهبندان در وضعیت قرمز (خیلی پر خطر) ، شهرستان های درمیان و بشرویه در وضعیت نارنجی (پر خطر) شهرستان های زیرکوه و سرایان در وضعیت زرد (متوسط خطر) هستند و و متاسفانه هیچ شهرستان سفیدی نداریم.

مهندس شریف زاده در پایان خاطر نشان کرد: بیشترین موارد ابتلا کسانی هستند که در تجمعات خانوادگی و مراسم های مختلف مثل عروسی شرکت می کنند. لذا از همه ی هم استانی های عزیز تقاضا داریم حتی الامکان در این جلسات شرکت نکنند، دستور العمل های بهداشتی را رعایت کنند، زدن ماسک و فاصله گذاری اجتماعی و شستن مرتب دست ها را جدی بگیرند. تا شاهد کمتر شدن موارد ابتلا این ویروس در استانمان باشیم.

منبع:
وبدا-روابط عمومی دانشگاه
تعداد بازدید:
4136
تاریخ:
1399/04/18
امتیازدهی
میانگین امتیازها:3 تعداد کل امتیازها:4
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی بیرجند می باشد.      آخرین بروزرسانی:1399/05/21
Powered by DorsaPortal