ديدار هيئت رئيسه دانشگاه با مادر و همسر دو شهيد انقلاب اسلامي ايران
رئيس دانشگاه با همراهي مسئول نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري دانشگاه و جمعي از ساير اعضاء هيئت رئيسه و مديران دانشگاه، شنبه شب 98/11/19 مصادف با سالروز تكريم مادران و همسران شهداء با دو خانواده شهيد ديدار و گفت و گو كرد.
به گزارش روابط عمومي دانشگاه، رئيس دانشگاه و هيئت همراه ابتدا به مادر گرانقدر شهيد عبدالرضا خامسان رفت و در ادامه نيز در روستاي چهكند و در منزل همسر گرانقدر شهيد سيد محمد حسين ملايي حضور يافت.
در اين ديدارهاي صميمانه، رئيس دانشگاه پس از شنيدن نحوه شهادت شهيد خامسان در ايستگاه و سه راه حسينيه  در غرب جاده اهواز خرمشهر به بازگويي خاطراتي از حضور خود در مناطق جنگي پرداخت
دكتر محمد دهقاني فيروزآبادي تصريح كرد: وظيفه داريم كه بيش از اين قدردان خون شهدا و رشادت هاي رزمندگان انقلاب اسلامي ايران باشيم
مسئول نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه نيز با بيان اينكه شهداء چشم و چراغ ملت هستند گفت: ديدارهاي امشب به مناسبت گراميداشت ايام دهه فجر و سالروز وفات حضرت ام البنين(س) كه به نام روز تكريم مادران و همسران شهداء نامگذاري شده است صورت گرفت.
حجت الاسلام سيد حسن سيدي با تاكيد براهميت زنده نگهداشتن ياد شهداء افزود: هر قدمي كه براي شهداء برداريم جاي دوري نمي رود و اميدواريم كه خدا ما را مديون خون شهداء نكند.
معاون فرهنگي دانشجويي دانشگاه نيز در منزل همسر شهيد ملايي، بر احترام به خانواده هاي شهداء و ايثارگران تاكيد و به بيان خاطره اي از اردوي راهيان غرب پرداخت
دكترعباس جوادي با بيان اينكه خانم صحرانورد همسر شهيد ملايي از دانشجويان دانشگاه بوده است گفت: استقبال دانشجويان از  برگزاري اردوي راهيان غرب بسيار بالا بود و قطعاً برگزاري چنين برنامه هايي اثرات معنوي وصف ناشدني دارد
گفتني است شهيد عبدالرضا خامسان در تيرماه سال 1342 در بيرجند به دنيا آمد. عبدالرضا خامسان در دوران تحصيل شاگرد نمونه مدرسه بود. در دوران انقلاب با شركت در تظاهرات با مردم انقلابي بيرجند همراه بود. وي سرپرست يكي از موسسان اتحاديه انجمنهاي اسلامي دانش آموزان بيرجند بود و بعد از فارغ التحصيلي از دبيرستان به استخدام سپاه درآمد و به قاين رفت و جامه خدمت به مستضعفين را پوشيد. سال 1361 به جبهه اعزام شد و بعد از روزها رشادت در 20 ارديبهشت ماه سال 1361 و در سن 19 سالگي در عمليات بيت المقدس، منطقه خرمشهر شهد شهادت نوشيد. در فرازي از وصيت نامه اين شهيد آمده است: "امروز جنگ نعمت است و فضا و همه چيز اين كشور نعمت است، خدايا تو را شكر مي كنيم به خاطر نعمت هاي بي شمارت و به خاطر رحمت بي منتهايت كه نصيب ملت ما گرديد".
شهيد سيد محمد حسين ملايي نيز متولد مرداد 61 بود كه در سال 84 به عنوان نيروي بسيجي به استخدام سپاه درآمد و در اولين ماموريتي كه شركت كرد در درگيري با اشرا در ايرانشهر به شهادت رسيد.
يادآورمي شويم دكتر جواد خامسان برادر شهيد خامسان در حال حاضر سرپرست مركز خدمات جامع سلامت شهري جواديه مي باشد و رئيس دانشگاه در ديدار با خانواده شهيد گرانقدر، علاوه بر تجليل از مادر شهيد، از خدمات وي در مدت تصدي مديريت خدمات پشتيباني دانشگاه قدرداني كرد.
زهرا صحرانورد همسر شهيد ملايي نيز در حال حاضر پرستار شاغل در بخش آي سي يو مركز آموزشي درماني وليعصر(عج) است كه از وي نيز از سوي دكتر دهقاني تجليل شد.

 الف) منزل شهيد خامسان
 
 
 
 
 
 
 
 
ب) منزل شهيد ملايي
 
 
 
 

 
منبع:
وبدا-روابط عمومي دانشگاه
تعداد بازدید:
1227
تاریخ:
1398/11/21
امتیازدهی
میانگین امتیازها:3 تعداد کل امتیازها:7
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
 
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
كليه حقوق اين وب سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني بيرجند مي باشد.
Powered by DorsaPortal