۱۳۹۹ يکشنبه ۱۵ تير
پست الکترونیک نقشه سایت انگلیسی
11- RSS
تاریخ به روزرسانی: 1396/03/24

 

RSS


 

قالبي براي دريافت آخرين اخبار از پايگاه هاي اطلاع رساني است. اما مي توان تعريف دقيق تري به صورت زير ارائه داد قالبي براي دريافت هر مطلبي كه بتوان آن را به نوعي در قالب يك جدول جاي داد. اين قالب توسط مدير پايگاه اطلاع رساني تعريف شده و در يك فايل ذخيره مي گردد و شما به عنوان كاربر مي توانيد از طريق برنامه هايي كه براي خواندن اين قالب طراحي شده اند، به فابل پايگاه اطلاع رساني مورد نظر خود مراجعه كرده و آخرين اطلاعات و تغييرات آن را دريافت نماييد.

تعيين گروه براي Rss

در قسمت مديريت ماژول ها روي rss كليك كرده هر Rss را در يك گروه خاص مربوط به همان Rss قرار مي دهيم. ثبت گروه جديد را زده صفحه اي باز مي شود دو قسمت در اين صفحه وجود دارد .نام سايت و آدرس فايل xml را از سايتي كه امكان rss دارد كپي نموده و در اين قسمت وارد مي كنيم و سپس ذخيره را مي زنيم. به عنوان مثال براي مشاهده اخبار مربوط به وزارت بهداشت به سايت وب دا رفته و روي كليك مي كنيم و آدرس سايت را كپي كرده و در قسمت آدرس فايل Xml وارد مي كنيم.

قرار دادن يك بلاك Rss در صفحه سايت

در قسمت تنظيمات روي مديريت پوسته كليك نموده و پوسته مورد نظر را انتخاب كرده و در صفحه ي باز شده روي هر كدام از zone ها كه خواستيد كليك كرده سپس سطر جديد - بلاك جديد را مي زنيد، در صفحه باز شده در قسمت تقسيم بندي بلاك با توجه به رنگ مطابق با اطلاعات در سايت يك بلاك براي قرار گرفتن Rss در آن انتخاب كنيد، سپس در صفحه باز شده يكي از ناحيه هاي بلاك را مثلا b1 را انتخاب و سپس روي دكمه راديويي " انتخاب آبجكت" كليك و در قسمت نام آبجكت Rss را انتخاب كنيد. در صفحه ي load شده در قسمت نام ، نام تمام rss هايي كه در مديريت ماژول ها وارد كرديد را نمايش مي دهد كه هر كدام را كه مد نظر شما باشد را انتخاب و دكمه ذخيره را بزنيد. بايد توجه داشت كه Rss را نمي توان در منو قرار داد.

سپس در پوسته اصلي، بلاكي مشابه عكس زير، حاوي اخبار سايت مورد نظر نمايش داده مي شود.

تعداد بازدید: 1339
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
خراسان جنوبي، بيرجند، خيابان آيت ا... غفاري، دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني بيرجند، سازمان مركزي، مديريت آمار و فناوري اطلاعات
تلفن:  32395801-056     دورنگار: 31635801-056   كدپستي:9717844741     E-mail: msit[@]bums.ac.ir
ورود اعضاء
خروج
Powered by DorsaPortal