برگزاري جلسه هفتگي قران در سالروز ميلاد حضرت زهرا(س) و اربعين شهادت سردار سليماني
محفل  هفتگي انس و تفسير قران كريم در محل مسجد گمنام دانشگاه برگزار شد و در پايان اين نشست هفتگي و به رسم هرهفته مراسم اداي احترام به مقام شامخ شهداي گمنام دانشگاه انجام شد .
به گزارش روابط عمومي دانشگاه، در اين نشست هفتگي حجت الاسلام مهدي عبدالرزاق نژاد با اشاره به اربعين شهادت سردار سليماني و همراهانش و همچنين شهادت جمعي از مسافرين سقوط هواپيما، به بازماندگان اين حادثه تسليت و همچنين ضمن گراميداشت مقام زن و مادر، ولادت باسعادت حضرت زهرا(س) را به رهروان آن حضرت تبريك گفت.
در اين جلسه عضو گروه معارف دانشگاه اظهارداشت: انسانها درمسير زندگي خود نيازهاي متفاوتي را دارند و 2نياز آدمي مهمتر آدمي است، يكي اينكه انسان نياز به معرفت و آگاهي و شناخت داردكه خداوند براي معرفت انسان و شناخت وي ، كتب آسماني را ارسال نموده تا انسان بتواند از اين طريق شناخت و معرفت پيدا كند.
حجت الاسلام عبدالرزاق نژاد با بيان اينكه دومين مورد اينست كه انسان همواره نياز به الگو دارد كه بداند با توجه به اينكه پيرو قرآن باشد چه كسي مي تواند الگوي مناسبي در اين رابطه باشد افزود: خداوند متعال در قرآن هم معرفت افزايي نموده و هم الگو معرفي كرده است، كه پيامبران الگوهايي هستند كه خداوند در قرآن از آنها ياد نموده و ماجراهايي كه براي انها رخ داده را مطرح مي نمايد .

وي اظهارداشت: جزء اولياي الهي افرادي همچون لقمان ، همسر فرعون ( آسيه) و... از قبيل اين افراد هستند كه در قرآن به عنوان الگو معرفي شده اند.

عضو هيئت علمي دانشگاه به ديگر نمونه هاي الگويي اشاره كرد و گفت: افرادي همچون حضرت يوسف كه به عنوان جوان نمونه از وي ياد ميشود ، حضرت مريم و همچنين زن و مرد نمونه حضرت علي و فاطمه زهرا(س) كه در سوره الرحمن ازآنها ياد مي شود، يا اينكه زن و شوهر گمراه ابولهب و همسرش ، زن خوب و مرد گمراه، حضرت آسيه و فرعون، و برعكس مرد خوب و زن بد از حضرت لوط و نوح ياد شده كه همسراني گمراه داشته اند.

حجت الاسلام عبدالرزاق نژاد با بيان اينكه اگر ميخواهيد به معرفت لازم براي رسيدن به هدايت و سعادت برسيد به قرآن مراجعه نماييد گفت: اگر به دنبال الگوي مناسب براي قرار دادن آنها در مسير زندگي مي باشيد بايست جزء رهروان انبياء الهي يا همانند شخصيتهاي همچون لقمان، آسيه ، مريم، يوسف و .. باشيد.

وي اظهارداشت: باتوجه به مناسبت اين روز فرخنده كه مصادف است با ولادت با سعادت دختر پيامبر اسلام (ص)، حضرت فاطمه زهرا(س) است كه يكي از الگوهاي مناسب براي زندگي ، وجود نازنين اين بانوي بهشتي است.

عضو گروه معارف دانشگاه با اشاره به شگفتي هاي ولادت حضرت زهرا(س) تصريح كرد:پيامبر (ص) از طرف خدواند مامور مي شود تا به مدت 40شبانه روز از همسرش حضرت خديجه دوري گزيند و طي اين مدت طبق فرموده فرشته وحي جبرئيل ، مي بايست به عبادت مي پرداخته كه در شب آخر غذايي از سوي آسمان توسط فرشته وحي براي حضرت محمد(ص) آورده مي شود و از آن شب كه پيامبر(ص) به سمت منزل رهسپارگرديد، مي فرمايد من از فاطمه بوي بهشت را استشمام مي كنم، بي ارتباط با اين مسأله نيست چرا كه نطفه حضرت فاطمه (س) نطفه بهشتي است.

حجت الاسلام عبدالرزاق نژاد افزود: جالب اين است كه باتوجه به اينكه حضرت پيامبر(ص) در سال 5 بعثت صاحب فرزند دختر شدند كه تا قبل از آن نيز 3 فرزند به نامهاي قاسم، طاهر و ابراهيم، و 3فرزند دختر به نامهاي زينب، رقيه، و ام الكلثوم داشتند كه هريك از آنها در زمان حيات رسول خدا(ص) دار فاني را وداع گفتند و به همين خاطر بود كه به پيامبر مي گفتند ابتر هستي و دين تو ديگر به پايان رسيده است كه در اين هنگام بود كه خداوند حضرت زهرا(س) را به پيامبر و امت اسلامي عنايت نمود.

وي با بيان اينكه وجود مقدس حضرت زهرا(س)، فرزندان وي، و نسل او تا قيامتهادي و راهنماي مردم هستند كه باعث هدايت مردم مي شوند افزود:حضرت فاطمه(س) يك بانوي بهشتي است و از حضرت امام صادق(ع) پرسيدند كه چرا نام حضرت زهرا(س) را فاطمه ناميده اند ؟ و امام پاسخ دادند كه نامهاي اين حضرت بي دليل نيست  و نام فاطمه يعني جدا شده از شر زيرا كه او جدا شده از آتش مي باشد. و از طرف ديگر وي افتتاح كننده بهشت نيز مي باشد

حجت الاسلام عبدالرزاق نژاد تصريح كرد: اگر مي خواهيد بهشتي باشيدو به ددنبال سعادت سعادت و دوري از شر، مفاسد، گمراهي و... هستيد بايد الگوي شما حضرت فاطمه زهرا(س) باشد كه راه سعادت در نزد اين بانوي بهشتي است.

 
 
 
منبع:
وبدا-روابط عمومي دانشگاه
تعداد بازدید:
972
تاریخ:
1398/11/26
امتیازدهی
میانگین امتیازها:1 تعداد کل امتیازها:1
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
 
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
كليه حقوق اين وب سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني بيرجند مي باشد.
Powered by DorsaPortal