حجت الاسلام فلسفي راد: تغيير طرز تفكر مردم، بزرگترين اقدام انقلاب اسلامي ايران است
همزمان با هشتمين روز از دهه فجر" محفل انس با قرآن" به ياد سردار دلها شهيد سپهبد حاج قاسم سليماني با حضو حجت الاسلام حسين فلسفي امام جمعه مود و رئيس ستاد زكات استان و آئين غبار روبي مزار شهداي گمنام دانشگاه برگزار شد.
به گزارش روابط عمومي دانشگاه،امام جمعه مود با گراميداشت ايام دهه فجر، ياد و خاطره سردار دلها شهيد سليماني و تسليت سالروز وفات حضرت ام البنين(س) مادر حضرت ابوالفضل عباس(ع) كه به نام روز تكريم مادران و همسران شهداء نامگذاري شده است گفت: امام راحل چه زيبا فرمود كه از دامن زن مرد به معراج مي رود.
حجت الاسلام حسين فلسفي راد با نام بردن از كتاب ديگر دروغ ها درباره ايران كافيست به نويسندگي چيف موسي مالي نانگولي، اشاره اي به انقلاب هاي دنيا داشت وافزود: تغيير طرز تفكر مردم، بزرگترين اقدام انقلاب اسلامي ايران است، زيرا زماني كه فكر جامعه تغيير كند، رفتارها، آداب ها نيز تغيير مي كند.
وي با توصيه به مطالعه نهج البلاغه خاطرنشان كرد:بهترين جمله اي كه امام علي عليه السلام مي فرمايد اين است كه خداوند رحمت كند كسي را كه بداند از كجا آمده و در كجاست و به كجا خواهد رفت.
رئيس ستاد زكات استان با بيان حديثي از پيامبر(ص) كه "اگر علم در ثريا باشد مرداني از سرزمين پارس به آن دست پيدا خواهند كرد." به روايتي درباره ظهور مردي از قم پرداخت و گفت: از امام كاظم (ع) روايت شده است كه فرمود:" مردي از قم، مردم را به سوي خدا دعوت مي كند، افرادي گرد او جمع مي شوند كه قلب هايشان همچون پاره هاي آهن ستبر است كه بادهاي تند حوادث، آنان را نمي لغزاند، از جنگ خسته نشده و نمي ترسند، اعتماد آنان بر خداست و سرانجام كار از آن پرهيزكاران است."
حجت الاسلام فلسفي راد با اظهار اينكه انقلاب اسلامي ايران زبانزد عام و خاص در دنيا است گفت: مردمي بودن اولين ويژگي انقلاب ايران است.
وي با اشاره به حركت هاي خودجوش مردمي در برنامه هاي خيرخواهانه، مناسبتي و مذهبي تصريح كرد: اسلامي بودن و رهبري نمونه امروز از ديگر ويژگي هاي انقلاب ايران است.
امام جمعه مود با بيان ديدگاه ها و سخنان سياستمداران بزرگ دنيا گفت: كاندوليزا رايس وزيرسابق امور خارجه آمريكا و مشاور ارشد جرج بوش گفته رهبر ايران مي تواند نقشه هايي را كه بهترين ذهن ها، با صرف بيش ترين بودجه ها، در زماني بسيار طولاني كشيده و مجرياني ماهر اجراي آن را به عهده گرفته اند، با يك سخنراني يك ساعته خنثي كند.
حجت الاسلام فلسفي راد با بيان اينكه در دنيا رهبراني نمونه هستند كه جوان و نظريه پرداز باشند و مذهبي نباشند گفت: امام راحل اين نظريه بروز سياسي دنيا را خنثي كرد، شخصيتي كه 70 سال دارد و فيلسوف و عارف مي باشد.
وي در ادامه بر اهميت تبيين انقلاب اسلامي تاكيد كرد و با يادآوري سالروز وفات حضرت ام البنين(س) صحبت هاي خود را با مديحه سرايي در اين باره به پايان رساند.
 
 
 
 
 
منبع:
وبدا-روابط عمومي دانشگاه
تعداد بازدید:
1002
تاریخ:
1398/11/19
امتیازدهی
میانگین امتیازها:3 تعداد کل امتیازها:3
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
 
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
كليه حقوق اين وب سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني بيرجند مي باشد.
Powered by DorsaPortal