ديدار دانشجويان دانشگاه با خانواده شهيدين خاتمي
جمعي از دانشجويان دانشگاه به همت ستاد شاهد و ايثارگر دانشگاه به همراه كانون شهداء بسيج دانشجويي دانشگاه باخانواده شهيدين خاتمي ديدار كردند
به گزارش روابط عمومي دانشگاه، در اين ديدار كه به مناسبت 16 آذر و همزمان با اولين سالگرد درگذشت پدر شهيدين خاتمي برگزار شد، خانواده دو شهيد گرانقدر سيد محمد و سيد سعيد خاتمي، ساعتي از خصوصيات و صفات اخلاقي آنان گفتند و در پايان نيز زيارت آل ياسين قرائت شد. 
 گفتني استشهيد سيد محمد خاتمي در سال 1336 در يك خانواده مذهبي چشم به جهان گشود و به گفته نزديكانش، او ازدوران كودكي و نوجواني فعاليتهاي مذهبي خويش را آغاز و در مسائل ديني بسيار مقيد بود، بطوري كه حتي دراسراف نكردن و خوردن غذاهاي حلال دقت فراواني داشت
شهيد سيد محمد خاتمي، در امور فني ومكانيكي مهارت خاصي را دارا بود و با توجه به داشتن مهارت در اين حرفه به خانواده هاي نيازمند و همچنين مسجد محل كمك بسياري مي كرد، وي همچنين مقداري از درآمد خويش را صرف افراد نيازمند ميكرد.
اين شهيد بزرگوار پس از انقلاب و با عضويت در كميته انقلاب اسلامي و در جهاد سازندگي، مشاركت فعال در امور سازندگي و مبارزه با فساد را داشت .
وي با توجه به اينكه در دانشگاه تهران  در رشته پزشكي پذيرفته شده بود، در دوران دفاع مقدس به عنوان پزشكيار در جبهه خدمت رساني مي كرد.
شهيد سيد محمد خاتمي پس از 9 ماه حضور در جبهه، با اصابت تركش خمپاره به شهادت رسيد و در وصيت نامه اين شهيد گرانقدر به تبعيت از ولايت فقيه تأكيد بسيار شده است .
شهيد سيد سعيد برادر كوچكتر سيد محمد خاتمي نيز در سال 1343به دنيا آمد و با توجه به اينكه روحيات معنوي در دوران كودكي خويش  داشت گاها مورد تمسخر ديگر دوستان خود قرار مي گرفت.
اين شهيد والا مقام همچون برادر بزرگتر خود به كسب روزي حلال تأكيد ويژه اي داشت و اين مهم را نيز به نزديكان خود يادآوري مي كرد.
سيد سعيد نيز همچون سيد محمد برادر شهيد بزرگتر خود ، داراي ذوق هنري بود و در نقاشي و خطاطي مهارت داشته به گونه اي كه آثار خلق شده توسط اين شهيد والا مقام مورد تمجيد مقام معظم رهبري قرار گرفته است.
به گفته خانواده اين شهيدين بزرگوار، سيد سعيد هم در دوران مدرسه در مسائل اعتقادي و سياسي نقش بسزايي داشته و باتوجه به اينكه در فعاليتهاي انقلابي مشاركت داشته با مشورت استادخود براي ادامه تحصيل، حوزه را برگزيده و پس از آنكه تحصيلات حوزوي را انتخاب نموده به عنوان مبلغ در جبهه هاي حق عليه باطل و با حضور در تيپ 7 حضرت ولي عصر(عج) و لشكر امام حسين(ع) جزيره مجنون ،به تقويت روحيه معنوي رزمندگان ميپرداخت.
 شهيد سيد سعيد خاتمي  در سال 1362با حضورفعال خود در منطقه جزيره مجنون ، با اصابت تركش خمپاره به درجه رفيع شهادت نائل آمد

 

 
 
 
 

 

منبع:
وبدا-روابط عمومي دانشگاه
تعداد بازدید:
921
تاریخ:
1398/09/17
امتیازدهی
میانگین امتیازها:5 تعداد کل امتیازها:1
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
كليه حقوق اين وب سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني بيرجند مي باشد.
Powered by DorsaPortal