جلسه مذهبي هيئت قمر بني هاشم اساتيد دانشگاه در منزل رئيس دانشكده بهداشت برگزار شد
جلسه هيئت قمر بني هاشم اساتيد دانشگاه با حضور رئيس دانشگاه و استقبال جمعي از اساتيد در منزل دكتر محمدرضا ميري رئيس دانشكده بهداشت برگزار شد.
به گزارش روابط عمومي دانشگاه، در اين جلسه حافظ كل قرآن كريم با اشاره به دوآيه 148 و 149 سوره نساء گفت: خداوند فعل گناه را به هيچ صورت( چه به صورت عيان و آشكارا و چه به گونه نهان و پنهان )دوست ندارد
دكتر غلامرضا بهنام همچنين با اظهار اينكه در سوره اسراء برخي گناهان نزد خداوند مكروه و ناپسند برشمرده شده است افزود:  از جمله اين گناهان مي توان به آزار و ستم به والدين ، تبذير و اسراف، بخل،نفس، زنا، فرزندكشي به خاطر فقر، عدم پيمان به وفاي عهد، خوردن مال يتيم خوردن،كم فروشي، تكبر، خونريزي و ... اشاره كرد.
 وي با اشاره به اينكه
وي با اظهار اينكه در آيات مذكور سوره نساء از افشاي زشتي ها و عيوب ديگران منع شده است خاطرنشان كرد: تنها زماني اين كار جايز است كه ظالمي، ظلمي انجام داده است و مظلوم جز افشاي آن چاره اي ندارد.
وي با تاكيد بر اينكه خداوند شنوا و عليم استگفت: بعضي مسائل مانند اداي فريضه نماز واجب بهتر است كه انسان آن را آشكار سازد، زيرا اين كار باعث فرهنگ سازي مي شود تا جمعي به خواندن نماز تشويق شوند 
دكتر بهنام با توصيه به صدقه دادن دراه خدا گفت: صدقه دادن چه آشكار و چه پنهان آثار و بركات خاص خود را در بر خواهد داشت
 وي با اشاره به فرمايش حضرت علي (ع) در نهج البلاغه افزود: اگر پنهاني صدقه بدهيد گناه شما بخشوده خواهد شد و اگر آشكارا اين عمل را انجام بدهيد از مرگهاي بد جلوگيري مي گردد.
دكتر بهنام با تاكيد بر عفو و بخشش ديگران اظهار داشت: همانگونه كه پيامبر فرمود خود را به اخلاق خداوندي بياراييد آن عفوي را كه خداوند انجام مي دهد در موضع قدرت است و خدا قادر بر همه خلق است هم مي تواند ضربه بزند و هم مي تواند ببخشد.پس شما هم اينكار را انجام دهيد، هنگامي كه قدرت به دست شماست مي توانيد با يك امضاء آبروي يك انسان را بريزيد و يا او را از كار بركنار كنيد و اگر در اين هنگام او را بخشيديد، هنر كرديد.   

 

 
 
 
 
منبع:
وبدا-روابط عمومي دانشگاه
تعداد بازدید:
1236
تاریخ:
1398/09/17
امتیازدهی
میانگین امتیازها:5 تعداد کل امتیازها:2
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
كليه حقوق اين وب سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني بيرجند مي باشد.
Powered by DorsaPortal