برگزاري جلسه پروژه ملي پرونده الكترونيك سلامت ناحيه يك كشور به ميزباني دانشگاه برگزار شد

جلسه پروژه ملي پرونده الكترونيك سلامت ناحيه يك كشور با حضور مديران آمار و فناوري اطلاعات دانشگاهها و دانشكده هاي علوم پزشكي (مشهد، بجنورد، بيرجند، سبزوار، زاهدان، گناباد، نيشابور، تربت حيديريه، تربت جام، ايرانشهر، اسفراين و زابل) صبح روز سه شنبه 98/07/16 در اتاق شورا حوزه رياست دانشگاه برگزار شد

 
به گزارش روابط عمومي دانشگاه، مدير آمار و فناوري اطلاعات دانشگاه در اين جلسه، با اشاره به حضور رئيس دانشگاه در برنامه سفر معاون اول رئيس جمهور به استان خراسان جنوبي و ابلاغ سلام دكتر دهقاني فيروزآبادي به مديران آمار و فناوري اطلاعات دانشگاهها و دانشكده هاي ناحيه يك كشور، از حمايت هاي مادي و معنوي وي قدرداني كرد و گفت: براي ميهمانان حاضر در جلسه اوقات خوشي را در بيرجند آرزومنديم.
 
 
 مهندس حميد حسين پور دستور كار جلسه را پنج محور ذيل بيان نمود : 1. آخرين وضعيت ارجاع و ثبت بازخوراند 2. آخرين وضعيت نوبت دهي الكترونيك و تعداد نوبت هاي ارجاعي3. وضعيت معرفي نمايندگان سامانه EPMو دسترسي به اين سامانه 4. وضعيت نسخه نويسي و نسخه پيچي در دانشگاه 5. مشكلات و چالش هاي عمده پرونده الكترونيك سلامت. 
وي با اشاره به توانمندي هاي حوزه آمار و فناوري اطلاعات در دو حوزه زيرساخت و نرم افزار خاطرنشان كرد: در اين نشست سامانه نسخه نويسي مطب نيز با حضور دكتر شايسته نماينده سازمان نظام پزشكي خراسان جنوبي مورد بحث و بررسي قرار گرفت.
مهندس حسين پور در پايان از حضور مديران آمار و فناوري اطلاعات دانشگاهها و دانشكده هاي ناحيه يك در دانشگاه علوم پزشكي و از همكاران خود در مديريت آمار و فناوري اطلاعات، مديريت روابط عمومي، مديريت امور پشتيباني و رفاهي دانشگاه در برگزاري اين جلسه تشكر و قدر داني نمود.
در ادامه جلسه مديران آمار و فناوري اطلاعات ناحيه يك كشور گزارشي از اقدامات انجام شده در خصوص پنج محور مذكور در جلسه را ارائه نمودند. 

 

در ادامه مدير آمار و فناوري اطلاعات دانشگاه علوم پزشكي مشهد و  دبير ناحيه يك كشور عنوان كرد: وظايف ذاتي مديران و كارشناسان فناوري اطلاعات تغيير اساسي نموده و از وظايف پشتيباني و خدماتي به سمت وظايف حاكميتي و راهبري و در رأس آن راهبري نظام سلامت الكترونيك سوق پيدا كرده است.

 

 مهندس ساداتي فناوري اطلاعات را بهترين ابزار براي مديريت سازمان عنوان نمود و به نقش مهم مديران فناوري اطلاعات در پروژه ها و سرويس هاي پرونده الكترونيك سلامت اشاره كرد.

وي با اشاره به جلسه برگزار شده در تهران كه با حضور دبيران نواحي ششگانه كشور برگزار گرديد اظهار داشت : نسخه نويسي و نسخه پيچي از اركان مهم پرونده الكترونيك سلامت مي باشد كه در دستور كار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي قرار گرفته است.

 

 

منبع:
وبدا-روابط عمومي دانشگاه
تعداد بازدید:
856
تاریخ:
1398/07/17
امتیازدهی
میانگین امتیازها:5 تعداد کل امتیازها:2
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
 
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی بیرجند می باشد.     آخرین بروزرسانی:1399/03/12
Powered by DorsaPortal