برگزاري جلسه پروژه ملي پرونده الكترونيك سلامت ناحيه يك كشور به ميزباني دانشگاه برگزار شد

جلسه پروژه ملي پرونده الكترونيك سلامت ناحيه يك كشور با حضور مديران آمار و فناوري اطلاعات دانشگاهها و دانشكده هاي علوم پزشكي (مشهد، بجنورد، بيرجند، سبزوار، زاهدان، گناباد، نيشابور، تربت حيديريه، تربت جام، ايرانشهر، اسفراين و زابل) صبح روز سه شنبه 98/07/16 در اتاق شورا حوزه رياست دانشگاه برگزار شد

 
به گزارش روابط عمومي دانشگاه، مدير آمار و فناوري اطلاعات دانشگاه در اين جلسه، با اشاره به حضور رئيس دانشگاه در برنامه سفر معاون اول رئيس جمهور به استان خراسان جنوبي و ابلاغ سلام دكتر دهقاني فيروزآبادي به مديران آمار و فناوري اطلاعات دانشگاهها و دانشكده هاي ناحيه يك كشور، از حمايت هاي مادي و معنوي وي قدرداني كرد و گفت: براي ميهمانان حاضر در جلسه اوقات خوشي را در بيرجند آرزومنديم.
 
 
 مهندس حميد حسين پور دستور كار جلسه را پنج محور ذيل بيان نمود : 1. آخرين وضعيت ارجاع و ثبت بازخوراند 2. آخرين وضعيت نوبت دهي الكترونيك و تعداد نوبت هاي ارجاعي3. وضعيت معرفي نمايندگان سامانه EPMو دسترسي به اين سامانه 4. وضعيت نسخه نويسي و نسخه پيچي در دانشگاه 5. مشكلات و چالش هاي عمده پرونده الكترونيك سلامت. 
وي با اشاره به توانمندي هاي حوزه آمار و فناوري اطلاعات در دو حوزه زيرساخت و نرم افزار خاطرنشان كرد: در اين نشست سامانه نسخه نويسي مطب نيز با حضور دكتر شايسته نماينده سازمان نظام پزشكي خراسان جنوبي مورد بحث و بررسي قرار گرفت.
مهندس حسين پور در پايان از حضور مديران آمار و فناوري اطلاعات دانشگاهها و دانشكده هاي ناحيه يك در دانشگاه علوم پزشكي و از همكاران خود در مديريت آمار و فناوري اطلاعات، مديريت روابط عمومي، مديريت امور پشتيباني و رفاهي دانشگاه در برگزاري اين جلسه تشكر و قدر داني نمود.
در ادامه جلسه مديران آمار و فناوري اطلاعات ناحيه يك كشور گزارشي از اقدامات انجام شده در خصوص پنج محور مذكور در جلسه را ارائه نمودند. 

 

در ادامه مدير آمار و فناوري اطلاعات دانشگاه علوم پزشكي مشهد و  دبير ناحيه يك كشور عنوان كرد: وظايف ذاتي مديران و كارشناسان فناوري اطلاعات تغيير اساسي نموده و از وظايف پشتيباني و خدماتي به سمت وظايف حاكميتي و راهبري و در رأس آن راهبري نظام سلامت الكترونيك سوق پيدا كرده است.

 

 مهندس ساداتي فناوري اطلاعات را بهترين ابزار براي مديريت سازمان عنوان نمود و به نقش مهم مديران فناوري اطلاعات در پروژه ها و سرويس هاي پرونده الكترونيك سلامت اشاره كرد.

وي با اشاره به جلسه برگزار شده در تهران كه با حضور دبيران نواحي ششگانه كشور برگزار گرديد اظهار داشت : نسخه نويسي و نسخه پيچي از اركان مهم پرونده الكترونيك سلامت مي باشد كه در دستور كار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي قرار گرفته است.

 

 

منبع:
وبدا-روابط عمومي دانشگاه
تعداد بازدید:
554
تاریخ:
1398/07/17
امتیازدهی
میانگین امتیازها:5 تعداد کل امتیازها:2
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
كليه حقوق اين وب سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني بيرجند مي باشد.
Powered by DorsaPortal