هفتمين سمپوزيوم و چهارمين جشنواره خود مراقبتي و آموزش بيمار

هرساله روز بين‌المللي خودمراقبتي (International Self-Care Day) در تاريخ 24 جولاي، مصادف با دوم مرداد ماه، فرصتي را براي افزايش توجه به موضوع خودمراقبتي در سراسر جهان فراهم مي كند. از سال 2011، هرساله در اين روز رويدادهايي با موضوع خودمراقبتي در سراسر جهان در كشورهايي نظير آفريقاي جنوبي، انگليس، ايالات متحده، ايران، بنگلادش، برزيل، بوليوي، تانزانيا، چين، كانادا، سوئيس، كانادا، كره جنوبي، مكزيك، ميانمار، نپال، و ويتنام برگزار شده است.

سمپوزيوم ملي خودمراقبتي و جشنواره مربوط به آن، از سال 1391 در دانشگاه علوم پزشكي تهران به شكل كنگره ملي آموزش بيمار و سپس سمپوزيوم ملي و جشنواره برگزار شده است. در اين نشست هاي سالانه علمي، موضوع آموزش بيمار و خودمراقبتي از جنبه هاي مختلفي مورد توجه و بحث قرار گرفته است و هرساله كوشش شده است تا جديدترين موضوعات روز در زمينه خودمراقبتي توسط متخصصان حوزه مطرح و ارايه شود.
امسال نيز با ياري خداوند متعال درتاريخ 2 مرداد 1398 شاهد برگزاري اين رويداد علمي خواهيم بود. محورهاي سمپوزيوم امسال عبارتند از: خودآگاهي، سوادسلامت و راهنماهاي خودمراقبتي، آموزش بيمار، آموزش سلامت و خودمراقبتي در رسانه و فضاي مجازي، خودمراقبتي و سلامت روان، خودمراقبتي و سلامت معنوي، خودمراقبتي و سلامت اجتماعي، موانع و تسهيل گرهاي اجراي خودمراقبتي، اقتصاد سلامت و سياستگزاري درخودمراقبتي، خودمراقبتي در حوادث و بلايا، و نقش سازمان هاي مردم نهاد در خودمراقبتي و آموزش بيمار. اميد است برگزاري اين نشست علمي بتواند در بروزرساني دانش و تبادل تجربه ميان اساتيد، متخصصين و فارغ التحصيلان دانشگاه نقش موثري داشته باشد.

جهت كسب اطلاعات بيشتر كليك نماييد

منبع:
معاونت تحقيقات و فنآوري
تعداد بازدید:
313
تاریخ:
1398/05/03
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
كليه حقوق اين وب سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني بيرجند مي باشد.
Powered by DorsaPortal