رئيس دانشگاه به ديدار دانشجويان خوابگاه هاي دخترانه ريحانه و الزهرا رفت
رئيس دانشگاه با همراهي معاونين آموزشي و فرهنگي دانشجويي و با حضور مدير دانشجويي و جمعي از ساير مسئولين و كارشناسان معاونت فرهنگي دانشجويي از خوابگاه هاي دخترانه ريحانه و الزهرا بازديد كرد.
 
رئيس دانشگاه در نشست صميمانه با دانشجويان دختر در نمازخانه خوابگاه الزهرا هدف اصلي بازديد از خوابگاه هاي دانشجويي و نشست با دانشجويان را شنيدن مشكلات آنان عنوان كرد و گفت: مطمئنا بخشي از اين مشكلات راهكار دارد و با پيگيري هاي لازم قابل حل است
 
دكتر محمد دهقاني فيروزآبادي با اظهار اينكه برگزاري اين جلسات باعث مي شود تا دانشجو اطمينان خاطرپيدا كند كه اراده اي براي حل مشكلات وجود دارد افزود: از مسئولين معاونت فرهنگي دانشجويي انتظار دارم اينگونه برنامه ها در طول سال تداوم يابد و بنده هم برخي از اين بازديدها را شركت خواهم كرد.

وي با اشاره به ايده هاي خوبي كه در طي بازديد از خوابگاه هاي ريحانه و الزهرا براي زيباسازي محيطي و بهبود ارائه خدمات رفاهي مطرح شد خاطرنشان كرد: حل مشكلات و مسائل مطرح شده نياز به برنامه ريزي منظم و پيگيري مداوم از سوي مسئولين مربوطه دارد

رئيس دانشگاه با اظهار اينكه بيان مشكلات از سوي دانشجويان و انتقال مستقيم آن به مسئولين باعث مي شود رفع آن به شكل مطلوب تري پيگيري شود اضافه كرد: شوراي صنفي قوي و كارآمد به عنوان نمايندگان دانشجويي و حلقه ارتباطي با مسئولين نيز مي تواند پيگيري مطالبات و خواسته هاي دانشجويي را سريعتر به نتيجه برساند.

دكتر دهقاني با اشاره به مشكلات اقتصادي دانشگاه و كمبود بودجه در حوزه فرهنگي دانشجويي خاطرنشان كرد: بايد بتوانيم در كنار همديگر درك بهتري از شرايط موجود داشته باشيم و دانشجويان نيز در جريان مشكلات دانشگاه قرار بگيرند.

وي با اظهار اينكه بودجه در نظرگرفته شده جوابگوي اجراي خيلي از برنامه ها فرهنگي و تامين حداقل نيازها در سلف و ... نبوده است گفت: تامين نيازهاي دانشجويي هميشه براي مجموعه دانشگاه از مهمترين اولويت ها است.

رئيس دانشگاه با بيان اينكه انتظار نداريم دانشجويان تك بعدي باشند و بايد بستر امكانات مورد نياز رفاهي فرهنگي دانشجو فراهم شود گفت: به دانشجويان دختر دانشگاه توصيه مي كنم از امكانات سالن ورزشي نشاط خوابگاه فاطميه استفاده بهينه تري داشته باشند.

دكتر دهقاني، فصل تابستان را بهترين فرصت براي تعميرات ساختماني، تامين تجهيزات مورد نياز و... دانست و گفت: پيشنهاد پرديس اختصاصي خوابگاه هاي دخترانه، ايده خوبي است كه تشكيل كارگروه هاي فني و بيان نظرات سازنده دانشجويي را مي طلبد

معاون آموزشي دانشگاه در پاسخ به پيشنهاد تغيير آرايش ترمي برخي رشته ها و اشكالاتي كه از سوي دانشجويان در اين زمينه مطرح شد گفت: دانشگاه نمي تواند خارج از ضوابط كوريكولوم آموزشي هر رشته عمل كند.

دكتر فرشيد عابدي با اظهار اينكه همزمان با طرح خواسته هاي دانشجويي، اين موارد را به روساي دانشكده ها منتقل كردم افزود: از دانشجويان نيز انتظار مي رود، ذكر مشكلاتي كه وجود دارد را با مسئولين مربوطه مكاتبه كنند.

سرپرست معاونت فرهنگي دانشجويي دانشگاه نيز با بيان اينكه اطلاع از مشكلات و دغدغه هاي دانشجويي و تلاش براي رفع آن وظيفه و رسالت همكاران مجموعه فرهنگي دانشجويي است گفت: از نظرات مشورتي دانشجويان براي ارتقاء جايگاه معاونت استفاده مي كنيم و درصدد تشكيل اتاق فكر متشكل از دانشجويان نخبه، فعال، خوش فكر و توانمند هستيم.

دكتر جوادي با اشاره به انتخابات شوراي صنفي و اهميت اين شورا در پيگيري مطالبات دانشجويي اضافه كرد: از بيان انتقادات سازنده دانشجويان نيز با جان و دل استقبال مي كنيم.

دانشجويان دختر خوابگاه هاي دخترانه پرديس دانشگاه نيز در اين ديدار به بيان مشكلاتي از جمله راه اندازي سالن ورزشي خوابگاه الزهرا، شستن فرش اتاق ها، افزايش تعداد جارو برقي ها به تعداد طبقات، ساماندهي وضعيت آب تصفيه، مشكلات آموزشي رشته هاي متعدد، درخواست شيفت براي دانشجويان هوشبري با هدف يادگيري بيشتر، امكان رزرو غذا در بيمارستان براي دانشجوياني كه شيفت دارند، ساماندهي رختكن زايشگاه بيمارستان وليعصر براي استفاده دانشجويان مامايي، نامتعادل بودن توزيع اينترن ها در بخش هاي بيمارستان بويژه بخش اطفال، برنامه ريزي مدون براي برگزاري جشن هاي مناسبتي هر رشته و ... پرداختند.
 
 
 
 
منبع:
وبدا-روابط عمومي دانشگاه
تعداد بازدید:
1455
تاریخ:
1398/02/25
امتیازدهی
میانگین امتیازها:3 تعداد کل امتیازها:6
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
 
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی بیرجند می باشد.     آخرین بروزرسانی:1399/03/12
Powered by DorsaPortal