افتتاح آزمايشگاه هماتولوژي و اتاق آموزش مجازي در دانشكده پيراپزشكي
آزمايشگاه هماتولوژي و اتاق آموزش مجازي دانشكده پيراپزشكي با حضور رئيس دانشگاه و جمعي از ساير مسئولين دانشگاه پيش از ظهر امروز به بهره برداري رسيد.
به گزارش روابط عمومي دانشگاه، دكتر محمد دهقاني فيروزآبادي از اين دو مجموعه بازديد كرد و راه اندازي آزمايشگاه و اتاق آموزش مجازي را اقدامي ارزشمند در دانشكده پيراپزشكي دانست.
رئيس دانشكده پيراپزشكي نيز با اشاره به برنامه ريزي اين دانشكده از حدود 5 سال پيش براي جذب دانشجوي تحصيلات تكميلي با هدف ارتقاء دانشكده پيراپزشكي گفت:  به همين منظور مقدمات جذب اعضاي هيئت علمي و امكانات مورد نياز طبق شرايطي كه مورد تاكيد وزارت بهداشت است فراهم گرديد و خوشبختانه پس از بازديد بازديد هيئت بورد هماتولوژي از دانشكده پيراپزشكي، با تصويب رشته كارشناسي ارشد خون شناسي(هماتولوژي) و پذيرش 7 دانشجو در اين رشته موافقت شد.
دكتر محمد ملكانه با اظهار اينكه براي آزمايشگاه هماتولوژي فضايي به مساحت 45 متر مربع در نظر گرفته شد و اعتباري بالغ بر 850ميليون تومان هزينه گرديد اضافه كرد:اين آزمايشگاه براي دانشجويان كاربرد دوگانه آموزشي  پژوهشي  دارد.
وي با اشاره به پذيرش دانشجوي كارداني به كارشناسي از كشور افغانستان خاطرنشان كرد: دروس تئوري به دانشجويان هراتي از طريق آموزش از راه دورتوسط اساتيد دانشگاه انجام مي شود و اين دانشجويان دروس عملي را مي بايست به صورت حضوري در دانشگاه بگذرانند.
رئيس دانشكده پيراپزشكي با اشاره به راه اندازي اتاق آموزش مجازي افزود: اتاقي به مساحت 12 متر مربع و با اعتباري حدود 30ميليون تومان تجهيز شد تا اساتيد دانشگاه از اين طريق به دانشجويان افغانستاني كه به صورت همزمان و انلاين در شهر هرات مستقر هستند به تدريس دروس مدنظر به پردازند و در حال حاضر ترم اول اين دانشجويان رو به اتمام است.
دكتر ملكانه تصريح كرد: اين اتاق ميتواند به عنوان آموزش از راه دور براي دانشجويان خارجي وهمچنين تدريس به دانشجويان ساير دانشگاهاي استان و ساير نقاط كشور مورد استفاده قرار بگيرد
وي با اظهار اميدواري از حمايت هاي دانشگاه براي توسعه آموزش از راه دور در دانشگاه گفت: بايد بستري فراهم شود تا دانشكده ها بتوانند در جهت گسترش تحصيلات تكميلي و ارتباط با دانشجويان خارج از كشور و بين الملل گام بردارند و بي شك اين مساله نيازبه حمايت تمامي مجموعه هاي دانشگاه به ويژه رئيس دانشگاه و معاون آموزشي دارد.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
منبع:
وبدا-روابط عمومي دانشگاه
تعداد بازدید:
781
تاریخ:
1398/02/24
امتیازدهی
میانگین امتیازها:4 تعداد کل امتیازها:4
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
 
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی بیرجند می باشد.     آخرین بروزرسانی:1399/03/12
Powered by DorsaPortal