دكتر ناصري از اقدامات معاونت غذا و دارو در طرح تشديد نظارت نوروزي 98 گفت
نشست خبري رئيس و جمعي از مسئولين ستاد تسهيلات سفر نوروزي دانشگاه با اصحاب رسانه پيرامون طرح سلامت نوروزي دانشگاه در سال 1398 و گزارش عملكرد دانشگاه در سال 1397، صبح امروز در سالن كنفرانس مركز جامع خدمات اطلاع رساني دانشگاه برگزار شد.
به گزارش روابط عمومي دانشگاه، معاون غذا و دارو دانشگاه در اين نشست با بيان اينكه با آغاز اجراي طرح ستاد نوروزي از 25 اسفند ماه سال گذشته، تشديد نظارت و بازرسي از واحدهاي تحت نظارت اين معاونت در دستور كار قرار گرفت گفت: طرح تشديد نظارت نوروزي با برنامه ريزي و تشكيل تيم هاي بازرسي از داروخانه ها خصوصي و دولتي، بازرسي از مراكز توليد مواد غذايي، و بهداشتي، بازديد از واحدهاي تجهيزات پزشكي، بازرسي گشت مشترك از مراكز عرضه كالاهاي سلامت محور و همچنين ساماندهي كشيك آزمايشگاه كنترل مواد خوراكي و بهداشتي جهت انجام آزمايشات نمونه هاي ارسالي ، اجرا شد.
دكتر كبري ناصري با بيان اينكه در ايام نوروز امسال 88 مورد بازرسي و بازديد از واحدهاي تحت نظارت اين معاونت در سطح استان انجام شده است افزود: در طول ايام تعطيل نوروز 98 كليه واحدهاي اين معاونت به صورت كشيك فعال بوده است.
وي همچنين از كنترل و آزمايش 52 فقره ماده غذايي توسط آزمايشگاه كنترل مواد خوراكي، آشاميدني، آرايشي و بهداشتي اين معاونت در ايام تعطيلات نوروز خبر داد
معاون غذا و دارو دانشگاه همچنين به فعاليت مركز اطلاع رساني داروها و سموم (1490) جهت پاسخگويي به سوالات تلفني همشهريان و مسافران نوروزي در خصوص اطلاعات داروها و سموم و پيگيري كمبودهاي دارويي اين معاونت در طي ايام تعطيلات نوروز 98 اشاره كرد و گفت: در طي اين مدت به بيش از 45 مورد تماس تلفني صورت گرفته با اين مركز پاسخگويي شده است.
دكتر ناصري از فعاليت 9 داروخانه شبانه روزي اين استان و ارائه خدمت به مردم در اين ايام خبر داد و اضافه كرد: كليه داروخانه هاي بيمارستاني نيز در اين ايام داير و خدمات رساني داشته اند.
وي ادامه داد: همچنين 50 درصد از داروخانه هاي خصوصي غير شبانه روزي نيز به صورت برنامه ريزي شده با داروخانه هاي شبانه روزي براي جلوگيري از كمبود دارويي همكاري داشتند.
معاون غذا و دارو بيرجند در ادامه به چاپ و توزيع اقلام اطلاع رساني در راستاي افزايش اگاهي مسافران نوروزي اشاره كرد و گفت: به منظور آگاهي بخشي به مسافران نوروزي بالغ بر 4 هزار نسخه ويژه نامه تعطيلات نوروزي بين مسافراني كه قصد سفر به خراسان جنوبي و بيرجند دارند توزيع گرديد.
دكتر ناصري يادآور شد: در ويژه نامه تعطيلات نوروزي مجموعه مطالب آموزشي مورد نياز مسافران نوروزي اعم از آدرس داروخانه هاي شبانه روزي سطح استان، نكاتي در خصوص پيشگيري از مسموميت در سفر و توصيه هاي غذايي و دارويي، نشانگرهاي رنگي تغذيه اي و راهنماي برچسب اصالت و سلامت كالا گرددآوري و چاپ شده است.
وي  با بيان اينكه مساعدت به بيماران خاص و صعب العلاج و نيازمند طي ايام تعطيلات نوروزي تداوم داشته خاطرنشان كرد: طي اين مدت به 20 بيمار خاص و صعب العلاج و نيازمند بالغ بر 34 ميليون و 360 هزار ريال مساعدت شده است.
 
مشاهده اين خبر در وبدا(پايگاه خبري -  اطلاع رساني وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي)/اينجا كليك نماييد.
 
منبع:
وبدا-روابط عمومي دانشگاه
تعداد بازدید:
224
تاریخ:
1398/01/20
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
كليه حقوق اين وب سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني بيرجند مي باشد.
Powered by DorsaPortal