دكتر احمدي ازمراجعه بيش از 50 هزار نفر به اورژانس هاي استان در ايام نوروز خبر داد
نشست خبري رئيس و جمعي از مسئولين ستاد تسهيلات سفر نوروزي دانشگاه با اصحاب رسانه پيرامون طرح سلامت نوروزي دانشگاه در سال 1398 و گزارش عملكرد دانشگاه در سال 1397، صبح امروز در سالن كنفرانس مركز جامع خدمات اطلاع رساني دانشگاه برگزار شد.
معاون درمان دانشگاه دراين نشست با اشاره به اقدامات دانشگاه در زمينه تشكيل ستاد تسهيلات سفر و برنامه هاي طرح سلامت نوروزي گفت: 14 بيمارستان استان در زمان اجراي طرح(25 اسفندماه لغايت 20 فروردين) در آماده باش كامل قرار گرفت.
دكتر جلال احمدي با اشاره به برنامه زمانبندي فعاليت پرسنل و مديران در ايام تعطيلات و همچنين پيش بيني اقلام دارويي و تجهيزات پزشكي مورد نياز بيماران اضافه كرد: در نوروز امسال كارگروه سلامت و محيط زيست فعال شد و كميته بحران دانشگاه نيز با توجه به امكان وقوع سيلاب و اخطارهاي هواشناسي در اين ايام فعال و در حال آماده باش بود.
وي با اشاره به مشاركت فعالانه رئيس و سايرمعاونين دانشگاه در ايام نوروز خاطرنشان كرد: بازديدهاي متعدد روزانه از بيمارستان هاي دانشگاهي و غيردانشگاهي، پايگاه هاي اورژانس جاده اي و شهري، آزمايشگاه ها، مراكز بهداشتي و ساير واحدهاي ارائه دهنده خدمات بهداشتي درماني صورت گرفت.
معاون درمان دانشگاه با اعلام اينكه در ايام اجراي طرح سلامت نوروزي 50 هزار و 744 نفر مراجعه به اورژانس هاي استان داشته اند افزود: از اين تعداد 43 هزار و 270 نفر درمان سرپايي و 7 هزار و 474 نفر بستري شدند و از اين تعداد 462نفر در بخش مراقبتهاي ويژه تحت مداوا قرار گرفتند.
دكتر احمدي ادامه داد:  در اين مدت 637 نفر جراحي اورژانسي و 889 نفر جراحي غير اورژانسي شدند.
وي با اعلام اينكه 2 هزار و 424 بيمار ناشي از تروما به اورژانس ها مراجعه كردند، عنوان كرد: از اين تعداد يك هزار و 70 نفر بيماران و مصدومان ناشي از حوادث ترافيكي بودند و بيشترين تصادفات مربوط به طبس بوده است.
 
مشاهده اين خبر در وبدا(پايگاه خبري -  اطلاع رساني وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي)/اينجا كليك نماييد.
منبع:
وبدا-روابط عمومي دانشگاه
تعداد بازدید:
337
تاریخ:
1398/01/20
امتیازدهی
میانگین امتیازها:3 تعداد کل امتیازها:3
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
كليه حقوق اين وب سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني بيرجند مي باشد.
Powered by DorsaPortal