EN
نقشه سایت
پست الکترونیک
۱۳۹۸ پنج شنبه ۲۳ آبان
اعزام جهادگران به روستاهاي محروم سربيشه/حجت الاسلام عبادي: مردم را فراموش نكنيد
اعزام جهادگران به روستاهاي محروم سربيشه/حجت الاسلام عبادي: مردم را فراموش نكنيد
گروه جهادي حضرت فاطمه الزهرا(س) بسيج دانشجويي دانشگاه، صبح روز جمعه 8 شهريورماه پيش از اعزام به روستاهاي محروم سربيشه(8 لغايت 15 شهريور) به همراه دكتر محمد دهقاني فيروزآبادي رئيس دانشگاه و دكتر عباس جوادي معاون فرهنگي دانشجويي دانشگاه، با حجت الاسلام سيدعليرضا عبادي نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه بيرجند ديدار كردند.
به گزارش روابط عمومي دانشگاه، نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه بيرجند در اين ديدار با اشاره به بيمارهاي روحي و جسمي كه در جامعه وجود دارد گفت: انسان در جامعه به وسيله بيماري هاي اخلاقي، حرص و طمع، حسد، بي ايماني و همچنين بيماري هاي سياسي، اقتصادي، اجتماعي تهديد مي شود.
حجت الاسلام سيد عليرضا عبادي افزود: بسياري از بيماري هايي كه در جامعه اثر مي گذارد نيز بيماري هاي اخلاقي است كه متأسفانه هيچ فردي به اين موارد نه تنها رسيدگي نمي كند بلكه به توسعه آن كمك مي كند و تا اين موارد وجود داشته باشد، جامعه سالم نخواهد شد.
وي خطاب به دانشجويان با بيان اينكه شما خدمتگزار جامعه هستيد خاطرنشان كرد: همه ي ما از زحمات مردم روستايي، عشايري، صحرا نشين و… برخوردار شده ايم و موفقيت هاي خود را مديون ديگران هستيم لذا سزاوار نيست كه آن ها را فراموش كنيم بلكه بايد خدمت رساني به آن ها را دو چندان كرد.
 نماينده ولي فقيه در استان با اظهار اينكه شما جوانان عزيز كه توفيق خدمت به مردم را پيدا كرده ايد، در آن چارچوبه اي كه تخصص داريد، خدمت برسانيد تصريح كرد: اما همه مسائل اين نيست، بلكه مردم را در باقي مسائل از جمله در جهت فكري، رواني، اخلاقي، سياسي و… همراهي كنيد و توجه داشته باشيد كه بسياري از بيماري ها جامعه در اين موارد است.
 حجت الاسلام عبادي با بيان اينكه انسان وقتي كه خواب است از خود و تمام مسائل پيرامونش غفلت دارد تاكيد كرد: وقتي انسان دچار غفلت مي شود، دزدان نفس، فرهنگ، سياست، آزادي و استقلالش را مي دزدند و چون غفلت دارد چيزي متوجه نمي شود.
 وي با اظهار اينكه برخي ها به وسيله مال مي خواهند براي خودشان اعتماد حاصل كنند، در حالي كه اعتماد، به مال حاصل نمي شود. گفت: امروز چه در لباس من، شما، كارمند و… هنگامي كه خواب بوده ايم، ايمانمان را برده اند و چون از آن جهت آسيب ديده ايم، متأسفانه متكي به مصالحه و سازش ها مي شويم.
امام جمعه بيرجند با بيان اينكه وقتي روح انسان مريض باشد دست به خيانت، كم فروشي، دزدي و سازش كاري مي زند. افزود:اگر ما علمي را كه فرنگي ها از ما گرفتند را پس مي گرفتيم اما فرهنگ خود را حفظ مي كرديم، امروز هيچ مشكلي نداشتيم؛ نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران به عنوان نظام مي خواهد اين كار را انجام دهد اما مشكل به خود ما برمي گردد، زيرا دشمن بيروني كاري از دستش ساخته نيست ولي در داخل هر كسي طبق سليقه، فكر و سياست خود عمل ميكند و نتيجه آن هميني است كه مي بينيد.
 حجت الاسلام عبادي با اشاره به اينكه چشم همه ي دنيا به اين انقلاب است، خاطر نشان كرد: انقلاب، آثارش را در شرق و غرب عالم گذاشته است اما آن كسي كه به اين انقلاب بي توجه است خود ما هستيم.
 وي با بيان اينكه مشكلات كنوني كشور، مشكلاتي است كه به وسيله دشمنان پشت مرز و يا افرادي نادان در داخل، بر ما تحميل مي شود، گفت: در گام دوم انقلاب بايد به كشور، مردم و غناي فرهنگي خود توجه كنيم.
 نماينده ولي فقيه در استان با اظهار اينكه امروز همان هايي كه متكي به غرب بودند، مي گويند بايد تاريخ را به تاريخ قبل از سرنگوني پهپاد آمريكايي و تاريخ بعد از سرنگوني پهپاد آمريكايي تقسيم كنيم عنوان داشت:در گام دوم انقلاب نبايد آزمون خطا باشد زيرا جايگاه ما در جهان تثبيت شده و بدون تصميم گيري ايران هيچ يك از كشورهاي غربي نمي توانند در منطقه تصميمي بگيرند.
حجت الاسلام و المسلمين عبادي با اشاره به اينكه گروه هاي مقاومت منطقه امروز به تأسي از انقلاب ايران اسلامي ايستادگي مي كنند، گفت: جوانان ما در گام دوم در كنار اين نيروها كه همه هستي خود را براي اين انقلاب فدا مي كنند قرار دارند.
 وي در پايان اين نشست تصريح كرد: عبادت هفتاد نوع مي باشد كه از بهترين آن ها خدمت كردن به مردم است.
 
 
 
 
 
منبع: وبدا-روابط عمومي دانشگاه تعداد بازدید: 655 تاریخ درج: 1398/06/09
امتیازدهی
میانگین امتیازها:3.5 تعداد کل امتیازها:2
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
خراسان جنوبي- بيرجند- خيابان آيت الله غفاري- دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني بيرجند
تلفن: 32395000-056  دورنگار:32430076-056  كدپستي: 9717853577  E-mail: public-r[@]bums.ac.ir
ورود اعضا
بستن
Powered by DorsaPortal