EN
نقشه سایت
پست الکترونیک
۱۳۹۸ دوشنبه ۳۰ دي
استقبال همكاران از دومين چهارشنبه بدون خودرو/دانشگاه با اين طرح همراه شد
استقبال همكاران از دومين چهارشنبه بدون خودرو/دانشگاه با اين طرح همراه شد
در دومين چهارشنبه بدون خودرو، جمعي از كاركنان دانشگاه، امروز بدون استفاده از خودرو شخصي وارد دانشگاه شدند.
 به گزارش روابط عمومي دانشگاه، رئيس كميته ورزش كاركنان دانشگاه با بيان اينكه ورزش و برنامه هاي ورزشي، افزايش روحيه و نشاط شغلي كارمندان را به همراه دارد گفت: بدون ترديد ورزش در ارتقاء عملكرد  و راندمان كاري كارمند نيز نقش بسزايي دارد.
دكتر حسين دهقاني با اشاره به ضرب المثل "سحر خيز باش تا كامروا شوي" افزود: سحر خيزي پيامدهاي اثربخش فراواني در زندگي و بر روي سلامتي افراد دارد
وي با تاكيد بر اينكه بهتر است فعاليت هاي جسماني روزمره انسان در روز با ورزش صبحگاهي آغاز شود خاطرنشان كرد: طبيعتاً طي كردن مسير خانه تا محل كار به صورت پياده روي و يا استفاده از دوچرخه مي تواند فعاليتي مناسب براي شروع يك روز بانشاط باشد
سرپرست معاونت توسعه مديريت و منابع دانشگاه، با اظهار اينكه كم تحركي را مي توان از اصلي ترين عوامل چاقي و افزايش وزن، فشارخون و كلسترول بالا دانست تصريح كرد: استفاده مداوم ازخودرو شخصي از عواملي است كه باعث شده تحرك جسماني در جامعه كاهش يابد.
دكتر دهقاني با دعوت از مديران ارشد دانشگاه براي پيوستن به برنامه چهارشنبه بدون خودرو در پايان هر ماه افزود: همراهي مديران ارشد دانشگاه با اين برنامه، استقبال گسترده كارمندان را به همراه خواهد داشت.
 
دبير كميته ورزش كاركنان دانشگاه نيز  با بيان اينكه داشتن بدني سالم و زندگي با نشاط، انسان را به سمت ورزش سوق مي دهد گفت: اهميت ورزش و تحرك بدني در دوران ميانسالي دو چندان است و باعث جلوگيري از بروز خيلي از بيماري ها مي شود.
مسعود محتشمي با تاكيد بر مشاركت همكاران در اجراي اين برنامه نمادين افزود: بايد بتوانيم فرهنگ استفاده از دوچرخه را در دانشگاه نهادينه كنيم.
وي كاهش مصرف سوخت، جلوگيري از آلودگي محيطي و پاكيزگي هوا را از مزيت هاي اين طرح عنوان كرد و گفت: سعي مي كنم هر روز با دوچرخه تردد كنم و اگر روزي از دوچرخه استفاده نكنم، روز خوبي برايم محسوب نمي شود.
مسئول حفاظت فيزيكي دانشگاه نيز با بيان اينكه پياده روي از خانه به محل كار را سه سال است كه سرلوحه سرآغاز فعاليت هاي روزمره زندگي قرار داده است گفت: پياده روي ورزشي ساده و در عين حال رايگان است كه استمرار آن مي تواند به حفظ و ارتقاء سلامتي انسان كمك كند.
عباسعلي سلطانپور با تاكيد بر فوايد پياده روي در بهبود روند زندگي و فعاليت هاي روزانه افزود: پياده روي را انتخاب كردم تا علاوه بر سلامتي جسماني و آرامش روحي بتوانم به استنشاق هواي سالم خودم، خانواده و همشهريانم و همچنين داشتن محيط زيست پاك كمك كنم.
وي با اظهار اينكه پياده روي باعث افزايش روحيه نشاط و شادماني مي شود خاطرنشان كرد: پياده روي در نشاط شغلي نيز بسيار اثر گذار بوده و مي تواند باعث عملكرد مطلوب تر در انجام وظايف كارمندان شود.
 مسئول حفاظت فيزيكي دانشگاه در خصوص اجراي طرح چهارشنبه بدون خودرو در پايان هر ماه در دانشگاه تصريح كرد: اجراي هر طرحي قبل از تصويب مستلزم آن است كه زواياي مختلف طرح به صورت كارشناسي و تخصصي بررسي شود و پس از تصويب نيز افراد تصميم گيرنده و تصويب كنندگان پرچم دار و جلودار اجراي طرح باشند.
سلطانپور با تاكيد بر حمايت مسئولين ارشد دانشگاه از اين طرح و برنامه هاي مشابه گفت: عدم همراهي مسئولين طرح را مسكوت و يا با شكست مواجه مي كند.
مهندس حميد حسين پور مدير آمار و فناوري اطلاعات دانشگاه نيز اعلام كرد پياده روي از خانه به محل كار را برنامه روزانه خود قرار داده است و محمود رضا شفيع نيا مسئول امور قراردادهاي دانشگاه با اظهار اينكه كم تحركي آفت زندگي كارمندي است گفت: پياده روي منظم باعث نشاط و سلامتي افراد است.
 
ابراهيم ايوبي رئيس اداره امور خوابگاه هاي دانشگاه نيز پياده روي صبحگاهي را عامل نشاط كاري دانست و مهندس علي عابديني كارشناس مسئول تاسيسات دانشگاه با بيان اينكه پياده روي براي سلامت انسان مفيد است طرح چهارشنبه بدون خودرو را برنامه خوبي دانست كه بايد زودتر از اين در دانشگاه اجرا مي شد.
 
همكار حوزه آمار و فناوري اطلاعات دانشگاه نيز با بيان اينكه از دوران كودكي، دوچرخه سواري ورزش مورد علاقه وي است گفت: حفظ سلامتي مهمترين عامل استفاده از دوچرخه در زندگي روزمره ام است.
مهدي كياني با بيان اينكه متاسفانه زندگي كارمندي با كم تحركي همراه شده است و اين مساله براي سلامتي انسان مشكل ساز مي شود افزود: دوچرخه سواري مي تواند تا حدودي اين مشكلات را برطرف كند.
وي كاهش خستگي و كسالت و ايجاد روحيه بانشاط را از مزاياي استفاده روزانه خود از دوچرخه دانست و گفت: بهبود روابط كاري با همكاران و بازدهي بيشتر شغلي در مسير خدمت به مردم از ساير مزاياي اين ورزش است.
كياني همچنين به منظور استقبال بهتر همكاران از چهارشنبه بدون خودرو پيشنهاد كرد كه شايسته است ارائه تسهيلات براي خريد دوچرخه از سوي مسئولين بررسي شود.
 
منبع: وبدا-روابط عمومي دانشگاه تعداد بازدید: 1382 تاریخ درج: 1398/04/26
امتیازدهی
میانگین امتیازها:3.6 تعداد کل امتیازها:5
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
خراسان جنوبي- بيرجند- خيابان آيت الله غفاري- دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني بيرجند
تلفن: 32395000-056  دورنگار:32430076-056  كدپستي: 9717853577  E-mail: public-r[@]bums.ac.ir
ورود اعضا
بستن
Powered by DorsaPortal