EN
نقشه سایت
پست الکترونیک
۱۳۹۸ دوشنبه ۳۰ دي
دكتر دهقاني: نظارت نقش ويژه اي در بخش هاي مختلف دانشگاه دارد
دكتر دهقاني: نظارت نقش ويژه اي در بخش هاي مختلف دانشگاه دارد
 كارگاه توانمندسازي مديران و كارشناسان نظارتي دانشگاه با حضوررئيس دانشگاه، معاون درمان، دادستان بيرجند، سرپرست اداره كل بازرسي استان و معاون اداره كل تعزيرات حكومتي خراسان جنوبي صبح امروز برگزار شد.
به گزارش روابط عمومي دانشگاه، رئيس دانشگاه در اين نشست با بيان اينكه نقش نظارت در دانشگاه به دليل حجم بالاي خدمات برجسته است، گفت: آشنايي همكاران بهداشت و درمان با قوانين و دستورالعمل ها كمك بزرگي به بعد نظارتي خواهد بود.
 دكتر محمد دهقاني فيروزآبادي آشنايي با قوانين و دستورالعمل هاي بهداشتي و درماني و پاسخ به برخي ابهامات را هدف برپايي اين كارگاه دانست و اظهار اميدواري كرد با آموزش هاي مستمر و آشنايي با قوانين شاهد كمترين ضعف در ارائه خدمات باشيم.
وي با اشاره به خدمات بهداشتي و درماني بعد از پيروزي انقلاب گفت: در 4 دهه گذشته كيفيت و كميت خدمات افزايش چشمگيرداشته به طوري كه امروز شاهديم تعرفه ارائه خدمات درماني در كشور نسبت به بسياري از كشورهاي پيشرفته جهان پايين تر است.
رئيس دانشگاه ادامه داد: در همه جاي دنيا براي نوبت ام ار اي چند ماه بيماران در نوبت هستند اما در كشور ما و استان ما نوبت ها چند روزه انجام مي شود.
دكتر دهقاني با اشاره به كمبود نقدينگي در دانشگاه يادآور شد: افزايش تعرفه ها به نسبت تورم بسيار پايين است كه مشكلات عديده اي براي مراكز درماني ما ايجاد كرده است و از طرفي برخي شركت هاي پزشكي كالا را بعد از واريز نقدي تحويل ما مي دهند.

معاون درمان دانشگاه نيز با بيان اينكه در سال هاي گذشته كيفيت خدمات درماني در استان رشد چشمگيري داشته است، گفت: دانشگاه با راه اندازي بخش ها و سامانه هاي مختلفي بعد نظارتي را جدي دنبال كرده است.

 
دكتر جلال احمدي تاكيد كرد: سامانه 190 از سوي وزارت بهداشت براي اعلام شكايات و اعتراضات پيش بيني شده است كه از آحاد هم استاني ها انتظار داريم هر جايي احساس مي كنند ضعفي در سيستم درماني وجود دارد گزارش كنند.
 
سيد حسن مقدس دادستان بيرجند نيز با اشاره به تشكيل برخي پرونده هاي تخلف از جمله ارائه داروهاي غير مجاز با همكاري حوزه بهداشت و درمان استان بر آشنايي كارشناسان و مديران دانشگاه با قوانين نظارتي تاكيد كرد. 

 

محدثي معاون اداره كل تعزيرات حكومتي خراسان جنوبي نيز با بيان قوانين برخورد با متخلفان در حوزه بهداشت و درمان و همچنين پرونده هاي تخلفي كه با گزارش دانشگاه علوم پزشكي تشكيل مي شود، تاكيد كرد: براي رسيدگي به پرونده ها بايد اطلاعات و مستندات كافي وجود داشته باشد.
 
 
سرپرست اداره كل بازرسي خراسان جنوبي نيز با بيان اينكه پيش فرض هاي مثبت و منفي در محيط بازرسي خيانتي بزرگ است، گفت: در بازرسي ها و نظارت ها حتما استفاده از كارشناسان حراستي و حقوقي مي تواند نظارت ها را كيفي تر كند
  مظهري تاكيد كرد: تمركز بر پيدا كردن ضعف ها و چالش ها بدون توجه به ارائه راهكار و نقاط قوت موجب نا اميدي مردم خواهد شد.
سرپرست اداره كل بازرسي خراسان جنوبي بر اطلاع رساني به موقع خدمات نظام تاكيد كرد و يادآور شد: سيستم اطلاع رساني از سيستم خدمت رساني عقب تر است و اگر مي خواهيم اميد به جامعه تزريق كنيم بي شك مردم بايد خدمات ارائه شده را بدانند.
مظهري اضافه كرد: رفتار بدون القا و پرهيز از بازرسي احساسي جز اخلاق حرفه اي بازرسان مي باشد.

دكتر علي حسين زاده مدير نظارت و اعتباربخشي معاونت درمان دانشگاه نيزهدف از برگزاري كارگاه را تشريح قوانين نظارتي و آشنايي همكاران و مديران بيمارستان ها، مديران ستادي و كارشناسان با آيين نامه ها و قوانين نظارت بر درمان خواند.

  در اين جلسه پزشكان،كارشناسان و مديران نظارتي دانشگاه نيز به بيان ديدگاه هاي خود پرداختند.
 اين كارگاه با استقبال بالاي كارشناسان و مديران نظارتي از سراسر استان همراه بود.
 
 
 
 
منبع: وبدا-روابط عمومي دانشگاه تعداد بازدید: 587 تاریخ درج: 1398/04/23
امتیازدهی
میانگین امتیازها:2 تعداد کل امتیازها:1
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
خراسان جنوبي- بيرجند- خيابان آيت الله غفاري- دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني بيرجند
تلفن: 32395000-056  دورنگار:32430076-056  كدپستي: 9717853577  E-mail: public-r[@]bums.ac.ir
ورود اعضا
بستن
Powered by DorsaPortal