گفتگوي ويژه/ با دكتر جان بابايي از بازديدهاي بيمارستاني امروز تا طلب دانشگاه ها از بيمه
به گزارش روابط عمومي دانشگاه، معاون درمان وزارت بهداشت در حاشيه بازديد از بيمارستان تخصصي و فوق تخصصي رازي در گفتگو با خبرنگار پايگاه خبري اطلاع رساني روابط عمومي با ابراز خرسند از اينكه دومين سفر خود را به استان خراسان جنوبي داشته است گفت: امروز به ترتيب از مراكز درماني در شهرستان هاي قاين، زيركوه، درميان، سربيشه و بيرجند بازديد شد 
 
دكتر قاسم جان بابايي با اشاره به اقدامات ارزشمند اجراي طرح تحول نظام سلامت در استان خراسان جنوبي اضافه كرد:مشكلاتي نيز وجود دارد كه اميد است به زودي رفع شود.
وي به كلنگ زني بيمارستان جديد قاين در جوار بيمارستان شهداء قاين در سفر امروز اشاره كرد و گفت: با بهره برداري اين بيمارستان 120 تختخوابي، تعداد تخت هاي فعال بيمارستاني به بالاي 200 تخت خواهد رسيد.
معاون درمان وزارت بهداشت افزود: توسعه بخش دياليز و افزايش پزشكان متخصص از انتظارات حوزه بهداشت و درمان اين شهرستان بود كه مورد بررسي قرار مي گيرد.
دكتر جان بابايي با اشاره به اينكه ساختمان بيمارستان حاجي آباد زيركوه متعلق به تامين اجتماعي و استيجاري دانشگاه علوم پزشكي است گفت: به دانشگاه علوم پزشكي بيرجند كمك مي كنيم تا فضاي فيزيكي را اصلاح  تا خدمات بهتري به مردم ارايه شود و در عين حال براي اسكان و ماندگاري پزشكان در اين شهرستان نيز فضايي فراهم خواهد شد.
وي به نبود بخش هاي دياليز و مشكلات آن در شهرستان هاي نهبندان، سربيشه و درميان اشاره كرد و اعلام كرد: تعدادي دستگاه دياليز در حال خريد است و طي چند ماه آينده به استان ارسال تا در شهرستان ها راه اندازي شود.
معاون درمان وزارت بهداشت همچنين از بهسازي و توسعه اورژانس پيش بيمارستان نهبندان خبر داد و گفت: : در فاز نخست اعتبارات لازم در اختيار استان قرار گرفت و كمك هاي بعدي هم انجام خواهيم داد تا در اين شهرستان اورژانس استاندارد راه اندازي شود و همچنين سي تي اسكن نيز خريداري و نصب شود.
دكتر جان بابايي در ادامه اشاره اي به بيمارستان امام رضا(ع) داشت و گفت: به دليل فرسوده بودن فضاي فيزيكي اين بيمارستان براي بيمارستان جايگزين بايد چاره انديشي شود كه مطالعاتي در اين زمينه توسط دانشگاه انجام شده است.
وي در ادامه اشاره به بهسازي صورت گرفته اورژانس در بيمارستان وليعصر(عج) بيرجند و راه اندازي بيمارستان ايرانمهر با مشاركت خيرين داشت و گفت: اين بيمارستان به دستگاه دوم راديوتراپي نياز دارد كه در ليست خريد وزارت بهداشت قرار دارد.
وي همچنين در خصوص مطالبات پزشكان و پرسنل دانشگاه ها بيان داشت:تاخير در پرداخت مطالبات توسط شركت هاي بيمه سبب شده كارانه و اضافه كار نيروها و كادر درماني نيز با تاخير پرداخت شود.
معاون درمان وزارت با اعلام اينكه پرداخت هاي سازمان بيمه سلامت امسال مقداري منظم تر شده و پايان هر ماه 60 درصد مطالبات پرداخت مي شود گفت: پرداختي بيمه تامين اجتماعي مقداري عقب است كه اگر مانند بيمه سلامت نسبت به پرداخت مطالبات اقدام كند شرمندگي ما به همكاران كمتر مي شود.
دكتر جان بابايي در پايان اظهار داشت:  بيمارستان ها و مراكز درماني اين وزارت بيش از 10 هزار ميليارد تومان از شركت ها و موسسه هاي بيمه طلبكارند.
منبع:
وبدا-روابط عمومي دانشگاه
تعداد بازدید:
711
تاریخ:
1397/11/17
امتیازدهی
میانگین امتیازها:3 تعداد کل امتیازها:2
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
آدرس: خراسان جنوبي، بيرجند، خيابان غفاري، سازمان مركزي دانشگاه  علوم پزشكي بيرجند    كدپستي: 9717853577
تلفن: 32395000-056دورنگار: 32430076
 
Email: public_r@bums.ac.ir 
كليه حقوق اين وب سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني بيرجند مي باشد.
Powered by DorsaPortal