دكتر دستجردي: در گزينش افراد بايدكرامت انسان و دين حفظ و با دقت بالا انجام شود
به گزارش روابط عمومي دانشگاه، رئيس دانشگاه با همراهي، مسئول نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه، رئيس دفتر رياست و مدير روابط عمومي دانشگاه به مناسبت گراميداشت پانزدهم دي ماه سالروز صدور تاريخي امام راحل بنيانگذار نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران و تشكيل سازمان گزينش كشور، به ديدار مدير و كاركنان هسته گزينش دانشگاه رفت و در اين ديدار دكتر دستجردي گفت:در گزينش افراد بايد كرامت انسان و دين حفظ و با دقت بالا انجام شود  
مدير هسته گزينش دانشگاه با بيان اينكه پانزدهم دي ماه سال 1361 سالروز تشكيل هسته گزينش با مروري بر مشكلات گذشته گزينش،حذف بعضي مسائل و روند فرايندهاي جديد در حوزه هاي نظارتي و گزينشي به فرمان حضرت امام(ره) است گفت: گزينش افراد بايد بر اساس حفظ كرامت انسان، دين و با دقت بالا باشد.
دكتر رضا دستجردي با اظهار اينكه از 15 دي ماه 1383 هسته گزينش دانشگاه تشكيل شده است اضافه كرد: گزينش دانشگاه در حال حاضر با تعداد 20 نفر اعضا، كاركنان و رابطين كار گزينش ورود افراد به دستگاه را انجام مي دهد.
وي با اعلام اينكه 7 هزار و 731 پرونده از آغاز فعاليت گزينش دانشگاه وجود دارد اضافه كرد: از ابتداي سال تا دهه اول دي ماه سال جاري 821 نفر جديد در قالب پرونده هاي مختلف پيماني، شركتي و... به گزينش معرفي شده است.
مدير هسته گزينش با بيان اينكه 463 پرونده جديد ايجاد شده است گفت: تحقيقات نيز براي 490 پرونده قديمي و 426 پرونده جديد صورت گرفته است.
دكتر دستجردي اضافه كرد: تعداد آراي بدوي كه بلامانع اعلام شده است تعداد 946 نفر شامل تمديد قرارداد، بررسي ساليانه، تبديل وضع و ورودي جديد بوده و 16 نيز فاقد شرايط عمومي تشخيص و 35 نفر نيز به آنان راي مشروط با تعهد داده شده است.
وي تصريح كرد: موافقت با اشتغال بدو ورود 513 نفر( 243 مرد و 270 زن)، موافقت با تبديل وضع استخدامي 395 نفر به پيماني، رسمي آزمايشي، رسمي قطعي( 173 مرد و 222 زن)، انجام تحقيقات يكهزار و 233 پرونده از 4 هزار و 167 منبع، انجام 730 مصاحبه(388 زن و 342 مرد)، تشكيل 59 جلسه و آراي ابلاغ شده يكهزار و 144 راي صادره و... خلاصه اي از عملكرد گزينش در سال 97 بوده است.
مدير هسته گزينش دانشگاه ادامه داد: بعضي پرونده ها ممكن است براي آن دوبار راي صادر شود و يا برخي پرونده ها نيز ممكن است جزء نيروهاي معرفي شده در ورودي هاي جديد نباشند ولي از سال هاي گذشته پرونده داشته و نياز به بررسي مجدد دارند.
دكتر دستجردي با قدرداني از حضور رئيس دانشگاه و جمعي از ساير مسئولين دانشگاه در هسته گزينش گفت:اين ديدارها گرچه ممكن است ظاهري ساده داشته باشد ولي داراي محتوايي عميق و اثرگذار است.
وي اضافه كرد: اين حضور به نوعي اهميت دادن به كار و افراد است.
مدير هسته گزينش دانشگاه با بيان اينكه نيروهاي اين نهاد بايد متخصص،متعهد و آراسته به ويژگي هاي خوب اخلاقي باشند گفت: اگر نيروي تخصص داشت ولي ويژگي هاي اخلاقي نداشته باشد ممكن است دستگاه دچار عارضه شود و در تمام مراحل گزينش تلاش ما برآن است كه انسان هاي شايسته اي چذب شوند و خداي ناكرده حقي از كسي ضايع نشود.
دكتر دستجردي با تاكيد بر اينكه انتخاب نيروهاي سالم، صالح و شايسته هدف و تلاش ما بوده است گفت: بي شك وجود چنين نيروهايي آبروي سيستم است.
وي با بيان اينكه گزينش بازوي مديران دانشگاه است و نبايد احساس شود كه اين نهاد در مقابل آنان قرار دارد گفت:همانطور كه براي ورود فردي كه بخواهيم براي مدت يك تا چند روز در خانه كار كند بسيار دقت مي كنيم كه فردي چشم و دل پاك، سالم و خوبي باشد، مي بايست براي ورود فردي كه قرار است به مدت 30 سال در دستگاه كار كند، دقتي مضاعف صورت پذيرد.
مديرهسته گزينش با اظهار اينكه داشتن ويژگي هاي تخصصي و صلاحيت هاي عمومي از شرايط استخدام است گفت: بررسي صلاحيت هاي عمومي براي جذب نيرو بر عهده گزينش است.
دكتر دستجردي در پايان نيز از تلاش وافر تمامي اعضا و همكاران صديق، صالح، شايسته و اخلاق مدار گزينش صميمانه تشكر كرد و گفت: اگر انسان با توكل بر خدا و با نيت پاك و خدايي كاري انجام دهد، خداوند هم كمك كار است
 
 
منبع:
وبدا-روابط عمومي دانشگاه
تعداد بازدید:
444
تاریخ:
1397/10/18
امتیازدهی
میانگین امتیازها:3 تعداد کل امتیازها:4
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
آدرس: خراسان جنوبي، بيرجند، خيابان غفاري، سازمان مركزي دانشگاه  علوم پزشكي بيرجند    كدپستي: 9717853577
تلفن: 32395000-056دورنگار: 32430076
 
Email: public_r@bums.ac.ir 
كليه حقوق اين وب سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني بيرجند مي باشد.
Powered by DorsaPortal