شعار سال 1394
حضرت آيت‌الله خامنه‌اي در پيام نوروزي خطاب به ملت ايران، سال 1394 را سال «دولت و ملّت، همدلي و هم‌زباني» نامگذاري كردند.
متن پيام رهبر انقلاب اسلامي به شرح زير است:

بسم‌الله‌الرّحمن‌الرّحيم‌
يا مقلّب القلوب و الابصار، يا مدبّر اللّيل والنّهار، يا محوّل الحول و الاحوال، حوّل حالنا الي احسن الحال.
السّلام علي فاطمة و ابيها و بعلها و بنيها.
آغاز سال مصادف است با ايّام شهادت حضرت زهرا (سلام الله عليها)؛ ارادت مردم ما به خاندان پيغمبر و دخت گرامي پيامبر اعظم اقتضائاتي دارد كه يقيناً همه بايد اين اقتضائات را رعايت كنند و يقيناً رعايت خواهند كرد. اميد است كه اين ايّام و اين سال از بركات فاطمي سرشار و برخوردار باشد؛ و نام مبارك اين بزرگوار و ياد ايشان تأثيرات عميق و ماندگار خود را در زندگي مردم ما در سال 1394 بگذارد. و اميدواريم كه اين آغاز بهار طبيعت كه آغاز سال نوي هجري شمسي است، براي ملّت ايران و براي همه‌ي ملّتهايي كه نوروز را گرامي ميدارند مبارك باشد. سلام خاكسارانه عرض ميكنم به ساحت حضرت بقيّة الله الاعظم (ارواحنافداه) و ياد امام بزرگوارمان و شهيدان را در اين فرصت، گرامي ميداريم و اميدواريم كه ما را از بركات انفاس طيّبه و دعاهاي ارواح مطهّر آن عزيزان برخوردار فرمايد. يك نگاه اجمالي به سال 1393 ميكنيم و نگاهي اجمالي به سال جاري‌اي كه در اين ساعت شروع ميشود. سال 93 هم در عرصه‌ي داخلي و هم در عرصه‌ي خارجي و بين‌المللي براي كشور ما سال پرماجرايي بود؛ چالشهايي داشتيم، پيشرفتهايي هم داشتيم؛ ما در اوّل سال 93 با توجّه به همين چالشها بود كه عنوان سال را گذاشتيم «عزم ملّي و مديريّت جهادي». با نگاهي به آنچه در سال 93 گذشت، مشاهده ميكنيم كه عزم ملّي بحمدالله بُروز و ظهور داشت. ملّت ما عزم راسخ خود را هم در تحمّل برخي مشكلاتي كه براي او وجود داشت نشان داد، هم در روز بيست‌ودوّم بهمن، در روز قدس و در راهپيمايي عظيم اربعين اين عزم را، اين همّت را از خود بُروز داد و نشان داد. مديريّت جهادي هم در برخي از بخشها بحمدالله بارز و آشكار بود. در آن بخشهايي كه مديريّت جهادي را انسان مشاهده كرد، پيشرفتها را هم در آنجا مشاهده كرديم. اين البتّه توصيه‌ي مخصوص سال 93 نيست، هم عزم ملّي و هم مديريّت جهادي براي امسال و براي همه‌ي سالهاي پيش‌رو براي ملّت ما مورد نياز است.

 و امّا در سال 94 آرزوهاي بزرگي براي ملّت عزيزمان داريم كه همه‌ي اين آرزوها هم دست‌يافتني است. آرزوهاي بزرگ ما براي ملّت در اين سال، پيشرفت اقتصادي است؛ اقتدار و عزّت منطقه‌اي و بين‌المللي است؛ جهشهاي علمي به معناي واقعي است؛ عدالت قضائي و اقتصادي است؛ و ايمان و معنويّت است كه از همه مهم‌تر و پشتوانه‌ي همه‌ي آن سرفصل‌هاي ديگر است. به نظر ما همه‌ي اين خواسته‌ها و آرزوها دست‌يافتني است؛ هيچ‌كدام از اينها چيزهايي نيست كه از ظرفيّت ملّت ايران و ظرفيّت سياستهاي نظام بيرون باشد. ظرفيّتهاي ما بسيار زياد است؛ در اين زمينه حرفهاي گفتني‌اي وجود دارد كه ان‌شاءالله به مهم‌ترين آنها در سخنراني عصر [شنبه‌] اشاره خواهد شد.

آنچه در اين ساعت مايلم به ملّت عزيزمان عرض كنم اين است كه اين ظرفيّت عظيم و مهم دست‌يافتني است ولي شروطي دارد؛ يكي از مهم‌ترين شروط عبارت است از همكاري‌هاي صميمانه ميان ملّت و دولت؛ اگر اين همكاري صميمانه از دو سو شكل بگيرد، يقيناً همه‌ي آنچه را كه جزو آرزوهاي ما است دست‌يافتني است و آثار آن را مردم عزيزمان به چشم خواهند ديد. دولت، كارگزار ملّت است؛ و ملّت، كارفرماي دولت است. هرچه بين ملّت و دولت صميميّت بيشتر و همكاري بيشتر و همدلي بيشتري باشد، كارها بهتر پيش خواهد رفت. بايد به يكديگر اعتماد كنند؛ هم دولت، ملّت را به معناي واقعي كلمه قبول داشته باشد و ارزش و اهمّيّت و توانايي‌هاي ملّت را بدرستي بپذيرد، هم ملّت به دولت كه كارگزار كارهاي او است به معناي حقيقي كلمه اعتماد كند. من در اين زمينه هم حرفهايي دارم و توصيه‌هايي دارم كه ان‌شاءالله در سخنراني به آنها اشاره خواهم كرد. لذا به نظر من امسال را بايد سال همكاري‌هاي گسترده‌ي دولت و ملّت دانست؛ من اين شعار را براي امسال انتخاب كردم: «دولت و ملّت، همدلي و هم‌زباني». اميدواريم اين شعار در عمل تحقّق پيدا كند و هر دو كفّه‌ي اين شعار، يعني ملّت عزيزمان، ملّت بزرگمان، ملّت با همّت و با شجاعتمان، ملّت بصير و دانايمان، و همچنين دولت خدمتگزار بتوانند به اين شعار به معناي حقيقي كلمه عمل بكنند و آثار و نتايج آن را ببينند.

از خداوند متعال پيشرفت همه‌ي كارهاي بزرگ كشور را درخواست ميكنيم و توفيق خودمان را در خدمتگزاري از خداي متعال مسئلت ميكنيم.
منبع:
حوزه رياست
تعداد بازدید:
63
تاریخ:
1394/07/15
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
 
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
كليه حقوق اين وب سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني بيرجند مي باشد.
Powered by DorsaPortal